Avicii jakiego nie znacie! Kiedy ukaże się biografia legendy?

2021-04-08 11:38 Adam Bysiek
Avicii poszukiwał nowych brzmień! Tough Love jest dowodem! [WIDEO]
Autor: Universal Music Poland Avicii poszukiwał nowych brzmień! Tough Love jest dowodem! [WIDEO]

Kochał go cały świat, był wielkim mistrzem w swoim fachu i na wielu płaszczyznach nie miał sobie równych. Zmarł tragicznie, a jego śmierć była opłakiwana przez wiele lat przez fanów na całym świecie. Zdecydowana większość z nas zna go z wybitnej twórczości oraz festiwali, na których pojawiał się jako główna gwiazda. Tym razem będziemy mieć okazję poznać go z zupełnie innej strony, tej zapewne bardziej prywatnej.

Wszystko za sprawą biografii, która przybliży nam sylwetkę tego wyjątkowego DJa, który skradł serca fanek i fanów na całym świecie. Jak myślicie, czego dowiemy się z książki, która właśnie powstaje? 

Avicii i jego biografia - kiedy trafi do sprzedaży?

Biografia DJa na pewno w zawrotnym tempie stanie się bestsellerem. Kiedy będziemy mieć szansę na jej zakup. 20 kwietnia 2021 roku będziemy obchodzić kolejną, już trzecią rocznicę śmierci ikony muzyki elektronicznej, Tima Berglinga. Pamięć o nim trwa nadal, a takie wydarzenia jak premiera jego pośmiertnej płyty TIM wydanej w 2019 roku nie pozwalają nam zapomnieć o tej wyjątkowej postaci. Zapewne pamiętacie, że jeszcze za jego życia powstał film dokumentalny True Stories pokazujący jego ostatnią trasę koncertową, ale tym razem to będzie coś znacznie więcej niż opis fragmentów jego życia! W najbliższym czasie fani dj'a będą mogli poznać swojego idola znacznie bliżej, a to za sprawą książki Tim: The Official Biography of Avicii autorstwa szwedzkiego dziennikarza Mansa Mosessona. Książka ukaże się 16 listopada w Wielkiej Brytanii i Ameryce Północnej.

Muzyka techno i przemarsz studencki przez centrum Krakowa

Avicii - premiera biografii w Polsce 

Kiedy w Polsce pojawi się biografia DJa? Tego niestety jeszcze nie wiemy. Póki co pewne jest, że wydanie będzie dostępne na początku w języku angielskim. - Książka przedstawia szczery obraz Tima i jego poszukiwań w życiu, nie stroniąc od trudności, z którymi się borykał (…) Niemożliwe jest pojąć, jak duży wpływ wywarł Tim Bergling na całą branżę muzyczną i na fanów na całym świecie. Måns Mosesson podróżował śladami Tima, od ulic jego dzieciństwa w Sztokholmie po Miami, Ibizę i Los Angeles, aby przedstawić dogłębny i różnorodny obraz życia i twórczości Tima - czytamy w komunikacie prasowym przekazanym wydawcy biografii. Patrząc jednak na popularność muzyki DJ'a w naszym kraju można spodziewać się tego, że wydawnictwo zdecyduje się przetłumaczyć książkę na język polski, ale nastąpi to zapewne znacznie później niż oficjalna data premiery brytyjskiego wydania. 

Najnowsze