Audioriver 2016: kto i o której wystąpi? Sigma i Ella Eyre w Płocku!

2016-07-28 15:01
plakat audioriver 2016
Autor: fot. materiał prasowy Audioriver 2016: kto wystąpi? Line-up festiwalu w Płocku jest już znany!

Audioriver 2016: lista gwiazd tegorocznego festiwalu prezentuje się imponująco. Artyści, którzy przyjadą w lipcu do Płocka wielokrotnie podbijali światowe listy przebojów! Kto wystąpi? Kogo zobaczymy? Szczegóły wydarzenia znajdziecie na ESKA.pl!

Audioriver 2016: Scena festiwalu jak zwykle wypełniona będzie wielkimi gwiazdami muzyki elektronicznej. 21 stycznia, organizatorzy wydarzenia ujawnili szczegóły tego, kto wystąpi na festiwalu w Płocku. Jesteśmy pewni, że znacie tych artystów - chociażby z list przebojów! Impreza na otwartym powietrzu od kilku lat cieszy się zainteresowaniem fanów tego konkretnego gatunku muzycznego.

Audioriver 2016: kto wystąpi?

11. edycja Audioriver z pewnością będzie wyjątkowa! Pierwsze w Polsce koncertowe występy duetów Sigma i Gorgon City, pierwsza wizyta Vrila i Voiskiego ze wspólnym projektem Vrilski, pierwsza okazja by zobaczyć nad Wisłą Frederica Robinsona, a do tego jeszcze sety Gesaffelsteina, Scuby i wyborny live act Recondite’a - w taki sposób organizatorzy otwierają pulę artystów, którzy wystąpią podczas festiwalu. Takie atrakcje czekają na wszystkich, którzy pojawią się w Płocku w dniach 29-31 lipca 2016.

>> Audioriver 2016: data i bilety. Kiedy odbędzie się festiwal w Płocku?!

Sigma na Audioriver 2016

"To niesamowite, jaki rozwój niektórzy artyści notują na przestrzeni kilku lat." – mówi Łukasz Napora, rzecznik prasowy Audioriver. "W 2012 roku drum & bassowy duet Sigma grał na małej scenie naszej imprezy w klubie 1500 m2 do wynajęcia, a dziś ma na koncie platynowe płyty w kilku krajach. Nic dziwnego więc, że na Audioriver 2016 wystąpią już na głównej scenie i w pełnym, koncertowym składzie.” Zespół z pewnością zagra hity, które wypełniły ich debiutancki album pt. "Life". Sukces na światowych listach przebojów osiągnęli za sprawą singli: Nobody to Love, Glitterball, Changing, czy utworu nagranego z Ellą Eyre - Good Times. Obecnie święcą tryumfy z przebojem zatytułowanym Coming Home, w którym gościnnie pojawiła się Rita Ora.

 

Gorgon City na Audioriver 2016

Pokaźną liczbę przebojów wychodzących poza elektroniczną niszę, mają na koncie panowie z Gorgon City, którzy podobnie jak Sigma, nigdy wcześniej w Polsce nie występowali na żywo. Oni także zaczynali jako uznani, ale undergroundowi (garażowi) artyści, produkując osobno pod pseudonimami Foamo i Rack n Ruin. Dziś są już po wydaniu debiutanckiego albumu "Sirens", na którym znalazły się szeroko uznane utwory "Ready For Your Love", "Saving My Life" czy "Unmissibable".

 

Ella Eyre na Audioriver 2016

Ella Eyre to artystka, którą zna każdy! Angielska wokalistka współpracowała z takimi gwiazdami, jak: Rudimental, Tinie Tempah, Bastille, czy DJ Fresh. Niedawno wydała swój debiutancki album pt. Feline, na którym znajdziemy: Together, Comeback, If I Go, czy m.in. Good Times. Single docierały do TOP 10 UK Charts. 

 

Audioriver 2016: godzinowa rozpiska

Pełna lista prezentuje się następująco:

 • Natalia Nykiel - Bądź Duży
 • Recondite - Levo
 • Vril - Live at Boiler Room
 • Gesaffelstein - Pursuit
 • Scuba - Why You Feel So Low
 • C2C - Arcades Live
 • The Martinez Brothers - Boiler Room NYC DJ Set
 • Motor City Drum Ensemble - Boiler Room x Dekmantel Festival DJ Set
 • Fatima Yamaha - What's A Girl To Do
 • Neonlight - Neon City
 • Fabio Florido - Life Is Good
 • Jubei feat. SP:MC - State of the Art
 • RYSY - The Fib
 • Frederic Robinson - Theme Park

Festiwal Audioriver to obowiązkowa pozycja w wakacyjnych planach osób ceniących dobrą muzykę. W ciągu 10 lat na malowniczej plaży nad Wisłą oraz na płockim Starym Rynku wystąpiło kilkaset gwiazd muzyki elektronicznej i alternatywnej z całego świata. Koncerty i sety DJ-skie obejrzało już ponad 200 tys. fanów z Polski i Europy, a edycja 2015 zgromadziła na plaży rekordową liczbę ok. 27 tys. osób każdego dnia.

 

RW

Najnowsze