Asteroida przeleci bardzo blisko Ziemi. Naukowcy zdumieni odkryciem

2020-09-23 14:33 jj
Asteroida przeleci bardzo blisko Ziemi. Gdzie i kiedy oglądać niecodzienne zjawisko?
Autor: canva.com Asteroida przeleci bardzo blisko Ziemi. Gdzie i kiedy oglądać niecodzienne zjawisko?

Kosmos jest pełen niespodzianek. Naukowcy odkryli ostatnio małą asteroidę 2020 SW, która ma minąć naszą planetę z prędkością 28 tysięcy kilometrów na godzinę. Gdzie i kiedy oglądać to niecodzienne zjawisko? Szczegóły przeczytacie na ESKA.pl.

Asteroida 2020 SW została odkryta 18 września 2020 roku przez obserwatorium Lemmon w Arizonie i już wiadomo, że minie naszą planetę w bardzo bliskiej odległości. Szacowana średnica to od 4,3 do 9,7 metrów. Z badań CNEO, czyli Centrum Studiów nad Obiektami Bliskimi Ziemi, żadna z asteroid nie zbliży się do naszej planety na tak niewielką odległość jak 2020 SW. Obserwowanie obiektu, będzie możliwe w trakcie specjalnej transmisji na żywo w internecie. Gdzie i kiedy oglądać to niesamowite zjawisko?

Pełnia Truskawkowego Księżyca

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Asteroida blisko Ziemi - gdzie i kiedy oglądać trasmisję?

Układ Słoneczny to dalej niezbadany region wśród naukowców. Na naszym niebie codziennie jesteśmy świadkami spadających gwiazd - tak naprawdę to asteroidy, które mijają naszą planetę w mniejszej, lub większej odległości. Mały obiekt o nazwie 2020 SW ma minąć naszą planetę w odległości 26,9 tysiąca kilometrów - czyli będzie on bliżej niż wynosi 1/10 średniej odległości pomiędzy naszą planetą a naturalnym satelitą - Księżycem. Przelot asteroidy będziecie mogli obejrzeć dzięki The Virtual Telescope Project 2.0 już 24 września 2020 roku o godzinie 13:18

Najnowsze