ASMR - co to jest i dlaczego warto spróbować? Ta forma relaksu z pewnością cię zaskoczy!

2020-03-13 11:20
ASMR
Autor: screen z filmu na Youtube: ASMR Dog Reviewing Different Types of Food #6 I MAYASMR / Mayapolarbear ASMR

ASMR czyli nietypowy masaż mózgu jakiego jeszcze nie znasz! ASMR to krótko mówiąc filmy oglądane przez miliony użytkowników! Dowiedz się więcej na ESKA.pl o tej intrygującej formie sztuki połączonej z relaksem i koniecznie sprawdź czy już doświadczyłeś tego zjawiska!

ASMR to nic innego jak zjawisko, dzięki któremu jesteśmy w stanie odczuwać przyjemne mrowienie w okolicach głowy, szyi lub w innych miejscach na naszym ciele, a wszystko za sprawą wywołanych bodźców zewnętrznych wizualnych, słuchowych, dotykowych lub zapachowych. Termin ASMR został wymyślony w 2010 roku przez Jennifer Allen i jak się okazuje przyjął się on bardzo dobrze, ponieważ ludzie mogli odnieść się w końcu jakoś do przyjemnego uczucia, którego doświadczali.

ASMR - co to?

W pewnym momencie w internecie zaczęło pojawiać się coraz więcej filmików związanych z ASMR. Mlaskanie, ciamkanie, szuranie całkowicie przejęło platformę YouTube! Ludzie zaczęli nagrywać filmy, w których mówili szeptem do mikrofonu lub otwierali różne przedmioty, które wydają z siebie nietypowe dźwięki. Tego typu odczucia mają być masażem dla naszego mózgu i rzeczywiście wiele osób mówi, że jest to dla nich świetna forma relaksu, a dla niektórych nawet terapia.

ASMR - o co chodzi?

ASMR to po prostu nazwa na odczucia jakich doświadczamy poprzez bodźce. Okazuje się, że nie na wszystkich działa to samo, dlatego istnieje wiele form ASMR. Jedni po prostu mówią szeptem do blisko postawionego przed sobą mikrofonu. Inni z kolei nie mówią nic tylko jedzą wydając przy tym różne odgłosy . ASMR znalazło nawet swoje odbicie w tutorialach makijażowych gdzie dziewczyny wykonują makijaż blisko mikrofonu oddając tym samym ciekawe dźwięki produktów kosmetycznych.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze