Ask.fm - Saszan, Dawid Kwiatkowski, Łukasz Wawrzyniak

i

Autor: Youtube.com/Saszan; Youtube.com/Dawid Kwiatkowski; Youtube.com/Mister Gorilla; screen z filmu Kompilacja odpowiedzi z aska Łukasza Wawrzyniaka

Social media

Ask.fm - pamiętasz ten portal społecznościowy? Przypominamy największe gwiazdy "Aska"

2023-07-26 17:11

Ask.fm to portal społecznościowy, który lata temu cieszył się ogromną popularnością. Polska młodzież spędzała tam godziny dziennie, a niektórzy zdobyli tam popularność. Znane stało się określenie "askowe fejmy". Będziecie zaskoczeni, kto wybił się właśnie na słynnym "Asku". Przypominamy najbardziej znanych użytkowników.

Niecałą dekadę temu polska młodzież oszalała na punkcie portalu Ask.fm. W latach 2013-2014 niemal każdy nastolatek miał profil, na którym odpowiadał na pytania innych użytkowników. Zdradzano nie tylko ciekawostki na swój temat. Często strona stawała się miejscem, w którym mówiono o szkolnych konfliktach czy plotkach. Nie brakowało też internetowych romansów. Niektórym udało się wykorzystać popularność serwisu i zdobyli tam wierne grono odbiorców. Mieli setki tysięcy obserwujących i zadawano im ogromną liczbę pytań. Tak zwane "askowe fejmy" często się poznawały. Tworzyły się przyjaźnie, związki lub publiczne konflikty. Kto zdobył tam popularność? Niektóre nazwiska mogą was zaskoczyć!

ZOBACZ TAKŻE: One przychodzą odchodzą stale - o co chodzi? Filmik robi furorę!

Saszan niczym Shakira?! Nowy teledysk artystki przedpremierowo!

Największe gwiazdy Ask.fm

Jedną z największych gwiazd Ask.fm był... Dawid Kwiatkowski! Zdobył tam wielu wiernych odbiorców jeszcze przed wydaniem pierwszego singla. To właśnie na YouTube oraz "Asku" pokazywał swój talent. To samo dotyczy Roksany Pindor znanej jako Saszan. Zasłynęła tam jako śpiewająca nastolatka z różowymi włosami. Musiała wtedy też się mierzyć z ogromną krytyką osób, które nie wierzyły w jej talent. Wtedy nagrała słynny filmik "Hejtujemy Saszan". Kolejnym "askowym fejmem" był Łukasz Wawrzyniak, którego teraz znamy jako Kamerzysta. Uznawany był za jedną z najbardziej kontrowersyjnych osób w serwisie. Popularni byli też tacy użytkownicy jak Henzai, Damian Buczek, Poziom czy... Marcin Dubiel! Jak zmieniły się gwiazdy Ask.fm przez lata? Ich aktualne zdjęcia zamieszczamy w galerii poniżej: