Artyści, którzy dorobili się poczwórnej platyny. O kogo chodzi?

2021-04-25 8:51 Adam Bysiek
Poczwórna platyna
Autor: Adam Bysiek / Radio ESKA Poczwórna platyna

Artyści prześcigają się pomiędzy sobą w przekraczaniu kolejnych granic własnych możliwości. Są wśród nich jednak tacy, dla których termin granica okazuje się pojęciem z innej i odległej galaktyki. Mowa o barierze, wydawałoby się nie do przekroczenia, a jednak! Mowa o poczwórnej platynie - taki wynik sprzedaży swoich wydawnictw jak dotąd udało się ustanowić naprawdę niewielu! Zagłębiamy się w liczby po to, by przedstawić Wam tych wyjątkowych polskich artystów, którzy dokonali wręcz niemożliwego!

Nazwiska i zespoły, które zaraz poznacie, z pewnością nie muszą już udowadniać nikomu swojej wielkości i niezwykłości. Wszystko za sprawą ogromnych nakładów w jakich rozeszły się ich wydania. Jak się Wam wydaje o kim mowa? 

Sokół - poczwórna platyna 

Sokół i jego poczwórna platyna rozpoczynają nasze zestawienie artystów, którzy dokonali niemożliwego. Zapewne pamiętacie liczne komentarze, która pojawiały się w stosunku do jego twórczości z Marysią Starotą. Mówiono wówczas, że tę konkretną twórczość należy uznać za w pełni indywidualną pomimo, że przecież fizycznie był to duet. Przypominamy Wam, że to dopiero Wojtek Sokół z 2019 roku był prawdziwym solo jednej z twarzy ZIP Składu i WWO. 

Gorąca 20 Radia ESKA – notowanie 16.04.2021

Album ten został wydany w lutym i był mocno promowany w niespotykany jak dotąd sposób - przejazd Range Roverami po Warszawie. Krążek kupiło ponad 60 000 fanek i fanów, a to zapewniło Sokołowi przejście do historii.

Taco Hemingway, PRO8L3M i znów Sokół - rekord 

Taco Hemingway, PRO8L3M i znów Sokół ustanowili wspólny rekord! Mowa oczywiście o liczbie sprzedanych płyt. Napad na bankiet to singiel, który w zaledwie kilkanaście godzin odsłuchało ponad 20 milionów osób w serwisie YouTube. Krytycy jednogłośnie stwierdzili, że oprawa wideo do tego utworu jest wręcz zbędnym elementem, ponieważ ten tak dobrze przemyślany nadwiślański bit i jego słowa, po prostu mówią same za siebie. Słuchacze zwrócili uwagę na to, że mimo, iż każdy z członków tego tercetu reprezentuje zupełnie odmienny styl, to chemia jaka między nimi powstałą jest godna uznania i podziwu. Nie jest więc zaskoczeniem, że i ten krążek pokryła poczwórna platyna. 

Najnowsze