Apple Music - nowy serwis streamingowy. Kiedy premiera? Czy będzie dostępny za darmo?

2015-06-13 11:34
Apple Music
Autor: fot. mat. promo. Apple Music

Premiera Apple Music zbliża się wielkimi krokami. Nowemu serwisowi streamingowemu przyglądamy się więc uważnie na ESKA.pl. Od kiedy będziemy mogli korzystać z Apple Music i czy serwis będzie za darmo? Poznajcie zasady działania Apple Music i plany twórców konkurenta dla Spotify.

Apple Music to nowy serwis streamingowy, którego zasady działania prezentujemy na ESKA.pl. Zacznijmy od tego, kiedy premiera Apple Music. Już 30.06.2015 pierwsi użytkownicy zaczną słuchać muzyki za pomocą muzycznej platformy Apple. Wśród nurtujących pytań także to dotyczące płatności. Odpowiedź na pytanie, czy Apple Music będzie za darmo, z pewnością usatysfakcjonuje chcących przetestować serwis. Przez pierwsze trzy miesiące usługa ma być darmowa. Potem za dostęp do Apple Music przyjdzie nam zapłacić 9,99 jednostek pieniężnych (w USA - $, w Polsce - zł).

Apple Music jest połączeniem Spotify i Tidala. Całość to rozbudowana baza plików muzycznych z dostosowywaniem playlist pod gust użytkownika, radio Beats One i treści bonusowe od artystów obecnych w serwisie (teksty piosenek, teledyski, materiały na wyłączność).

Na jakich systemach będzie działał Apple Music? Twórcy serwis przygotowali nie tylko na urządzenia firmy Apple. Dostęp będą mieli także użytkownicy Windowsa a w planach jest uruchomienie apki na Androida - najprawdopodobniej już jesienią.

>> Pogoda na lipiec 2015: prognoza długoterminowa - jaka będzie pogoda w lipcu 2015?

Wszystko ma przynieść w rezultacie - zgodnie z założeniami Apple - blisko 100 mln opłacanych kont. Jeśli tak się stanie, Apple Music będzie liderem wśród działających na rynku serwisów streamingowych i znacząco przebije Spotify. Przypomnijmy, że aktualnie na płatną subskrypcję Spotify zdecydowało się około 15 mln osób.

JB

Najnowsze