Alvaro Soler i klubowy bit? Nowa droga ulubieńca Polaków odkryta w piosence Solo Para Ti

i

Autor: Martin Garcor Alvaro Soler Solo Para Ti nowości muzyczne 2022

Alvaro Soler i klubowy bit? Nowa droga ulubieńca Polaków odkryta w piosence Solo Para Ti

2022-04-22 16:22

Może wynika to z jego głębokiej, hiszpańskiej duszy, a może z nieustannej melancholii związanej z podróżowaniem i odpuszczaniem pewnych spraw w życiu, wiadomo na pewno, że Alvaro Soler pisze wyjątkowe, słodko-gorzkie miłosne piosenki. Teraz wokalista wkracza jednak na zupełnie nowe muzyczne terytorium, prezentując nowy taneczny singiel Solo Para Ti (Tylko dla ciebie”), którego współtwórcą jest Topic.

Nowości Muzyczne 2022: Solo Para Ti to niebanalna mieszanka charakterystycznego dla Alvaro pełnego pasji, poruszającego popu i zwiewnych, niezobowiązujących brzmień EDM. - Piosenka opowiada o czasie po rozstaniu, kiedy wszystko boli, ale jednocześnie wiesz, że podjąłeś dobrą decyzję - wyjaśnia Soler. - Nie ma innego rozwiązania tego dylematu między głową a sercem niż walka o przetrwanie. To zderzenie z rzeczywistością, którego prawie każdy z nas doświadczył.

Topic to jeden z największych światowych DJ-ów i producentów, twórca melancholijnej muzyki tanecznej. Niemiecki twórca najlepiej znany jest z hitu Breaking Me, który zgromadził ponad 1,9 miliarda streamów i był numerem 1 na tanecznej liście przebojów w USA. Piosenka zdobyła złoty, platynowy bądź diamentowy status w 28 krajach.

Alvaro Soler: nadal stresuję się premierami

Alvaro Soler i Topic - piosenka Solo Para Ti 

- Od dawna przyglądałem się Alvaro - opowiada Topic. - Zawsze interesowało mnie łączenie hiszpańskojęzycznych piosenek z elementami tanecznymi, więc spotkaliśmy się w studiu nagraniowym w Berlinie. Pierwsza wersja Solo Para Ti powstała w ciągu zaledwie dwóch dni podczas intensywnych sesji.

Alvaro Soler przyznaje, że współpraca miała bardzo naturalny, organiczny charakter. - Znam Topica od dłuższego czasu i byłem bardzo szczęśliwy, widząc jak zdobywa światowy sukces - opowiada Hiszpan. - Dla mnie jest to jeden z najlepszych DJ-ów ostatnich lat, a współpraca z nim była niesamowitym doświadczeniem. Jestem bardzo zadowolony z rezultatu i naprawdę dumny z tej piosenki. Oczywiście z Solo Para Ti wkraczam w nowy świat, bo wcześniej nie miałem nic wspólnego z EDM. Nie mogę się jednak doczekać, żeby zaskoczyć ludzi tym nagraniem.

Za sprawą najnowszego albumu Magia (2021), Alvaro Soler zdobył 150 złotych i platynowych certyfikatów na całym świecie, zgromadził 5,3 miliarda streamów i zapewnił sobie najwyższe miejsca na listach przebojów. Hiszpan jest jurorem w hitowym programie telewizyjnym „The Voice Kids” i dubbinguje niemiecką i włoską wersję kinowego hitu Disneya, Nasze magiczne Encanto.