Alvaro Soler i David Bisbal idą pod prąd z pozytywną energią! Ich utwór podnosi temperaturę!

i

Autor: MCF Spain / Universal Music Poland Alvaro Soler i David Bisbal idą pod prąd z pozytywną energią! Ich utwór podnosi temperaturę!

Alvaro Soler i David Bisbal idą pod prąd z pozytywną energią! Ich utwór podnosi temperaturę!

2022-01-18 15:19

Alvaro Soler i David Bisbal przedstawiają wspólny utwór A Contracorriente, który ma motywować do działania i ładować baterie. Przekonajcie się sami słuchając utworu już teraz.

Alvaro Soler od pierwszego hitu w 2015 roku wykorzystuje sukces, by wyrażać swą miłość do rozmaitych kultur i różnych ludzi. - Życie jest zbyt krótkie. Liczy się dobra zabawa i uczenie się czegoś nowego każdego dnia - wyjaśnia hiszpańsko-niemiecki muzyk, który mówi sześcioma językami i mieszkał w wielu miejscach, jak chociażby w Tokio. - Zawsze zależało mi na tym, tworzyć muzykę z pozytywną energią, jednak podczas pandemii zrozumiałem, że krótkie chwile mogą być magiczne, a muzyka łączy i pomaga naładować baterie. A contracorriente oznacza pod prąd. To piosenka o tych, którzy w ostatnim czasie najbardziej wycierpieli, o tych, którzy toczą codzienne walki i o tych, którzy muszą wymyślić się zupełnie na nowo. Mam nadzieję, że ten utwór będzie formą motywacji - tłumaczy Alvaro Soler.

Nowości Muzyczne 2022 - NOWE HITY, PREMIERY, PŁYTY, ZAPOWIEDZI [POLSKIE I ZAGRANICZNE]

Zapomniane polskie hity. Kiedyś słuchał ich każdy

Alvaro Soler - o czym jest nowa piosenka?

Podobnego zdania jest David Bisbal, trzykrotny laureat Grammy, gwiazdor muzyki latynoskiej i współtwórca piosenki A contracorriente, który może pochwalić się 1,2 miliardami odsłon swych klipów. - Od dawna chciałem współpracować z Davidem, ale nigdy nie mogliśmy zgrać grafików - przyznaje Alvaro. - W końcu, kiedy byłem w studiu w Madrycie, udało nam się dość spontanicznie coś zrobić. Puściłem Davidowi A Contracorriente, a on zatrzymał taśmę po pierwszym refrenie i po prostu zaczął śpiewać zupełnie nową melodię. Nagle pojawiła się ta niesamowita energia, chemia w studiu. Od razu wiedzieliśmy, że nagramy coś wyjątkowego z idealnym refrenem.

- Z miejsca spodobała mi się ta piosenka - dodaje Bisbal. - Beat, tekst, melodia. Czułem jednak, że czegoś jej brakuje, ale od razu wpadłem na pewien pomysł. Wszystko działo się bardzo organicznie, naturalnie.

Harmonię między artystami i tę niesamowitą energię czuć też w teledysku, który powstał w Hiszpanii. - Byliśmy w Toledo, choć wygląda to jak Dolina Śmierci w Kalifornii - wspomina Alvaro. - Cała ekipa była niesamowita, a my się świetnie bawiliśmy, co - mam nadzieję - widać na ekranie. Jestem bardzo dumny z tego teledysku.

Alvaro Soler - piosenka A Contracorriente

Choć utwór A Contracorriente nie pojawił się na najnowszej płycie Solera, Magia, idealnie pasuje do klimatu najbardziej osobistego dzieła Alvaro.Alvaro Soler ma ponad 80 złotych i platynowych wyróżnień na całym świecie, dwa miliony sprzedanych albumów i ponad 5 miliarda streamów we wszystkich serwisach cyfrowych. Ostatnio został trenerem w nadchodzącym sezonie programu The Voice Kids, a jego głos można usłyszeć w filmie i na soundtracku Nasze magiczne Encanto.