Alicja Szemplińska - piosenka Empires hitem Eurowizji?! Ten utwór tworzyli znani producenci!

2020-02-24 14:54 kw
Alicja Szemplińska
Autor: screen Instagram/aliciaszemplinska

65. Konkurs Piosenki Eurowizji zbliża się wielkimi krokami. Im bliżej wydarzenia, tym większe emocje. Wszyscy z niecierpliwością czekali na finał specjalnej edycji programu Szansa na Sukces, ponieważ to właśnie wtedy poznaliśmy polskiego reprezentanta na Eurowizję 2020. Najlepsza spośród finalistów okazała się Alicja Szemplińska, która pojedzie do Rotterdamu z utworem Empires. Kto odpowiada za piosenkę?

Alicja Szemplińska – piosenka Empires hitem Eurowizji?! Ten utwór tworzyli znani producenci! Alicja Szemplińska to prawdziwe objawienie polskiej sceny muzycznej. Młoda wokalistka wzięła udział w dziesiątej edycji programu The Voice of Poland i z łatwością dotarła do finału, który oczywiście wygrała. Jej kariera nabrała wówczas zawrotnego tempa. Kilka miesięcy po zwycięstwie, wokalistka wzięła udział w specjalnym wydaniu Szansy na Sukces. To spośród finalistów show wyłoniony został reprezentant Polski na 65. Konkursie Piosenki Eurowizji. Po raz kolejny najlepsza okazała się Alicja, która wygrała bilet do Rotterdamu i już 14 maja 2020 roku powalczy o wejście do wielkiego finału Eurowizji 2020. Wiemy już, że będzie nas reprezentować w utworze Empires, który ma szansę stać się prawdziwym hitem Eurowizji 2020. Utwór stworzyli znani producenci. Szczegóły znajdziecie już teraz na ESKA.pl

Alicja Szemplińska – piosenka Empires hitem Eurowizji?

Podczas wielkiego finału programu Szansa na Sukces. Eurowizja 2020 finaliści: Kasia Dereń, Albert Cerny oraz Alicja Szemplińska zaśpiewali po dwa utwory. Najpierw wykonali cover eurowizyjnego hitu, a później zaprezentowali swój własny kawałek, z którym chcieli reprezentować Polskę na Eurowizji 2020. Piosenki Kasi oraz Alberta poznaliśmy jeszcze przed finałem. Wielką niewiadomą był jednak utwór Alicji, który usłyszeliśmy dopiero podczas finału programu. Empires zachwyciło nie tylko jurorów, ale również telewidzów, którzy oddawali liczne głosy. To właśnie dzięki nim Alicja pojedzie do Rotterdamu, aby reprezentować nas na Eurowizji 2020. Za utwór Empires odpowiadają Dominic Buczkowski-Wojtaszek oraz Patryk Kumór. Piosenka ma szansę stać się prawdziwym hitem Eurowizji. Alicja ma w nim możliwość zaprezentowania mocy swojego głosu, co miejmy nadzieję da Polsce szansę na historyczne zwycięstwo.

Alicja Szemplińska jedzie na Eurowizję 2020!

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Wyświetl ten post na Instagramie.
far far away Post udostępniony przez Alicja Szemplińska (@aliciaszemplinska)
Najnowsze