Alicja Majewska - ile ma lat, rodzeństwo, mąż, dzieci, wzrost, piosenki

2021-05-30 15:03
Alicja Majewska
Autor: WBF Alicja Majewska

Kim jest Alicja Majewska, która nie tylko zachwyca swoim głosem, ale także pojawiła się w telewizyjnym show The Voice Senior? Najważniejsze informacje o polskiej artystce takie jak wiek, wzrost, mąż, rodzeństwo, dzieci i nie tylko, poznacie poniżej. Ciekawostki na temat Alicji Majewskiej z pewnością Was zaciekawią!

Alicja Majewska - kim jest polska artystka? To ciekawi wiele osób. Otóż Alicja Majewska to piosenkarka popowa, a także trenerka muzycznego formatu The Voice Senior, który od 2019 roku emitowany jest na antenie TVP2. Artystka urodziła się we Wrocławiu, lecz wczesne dzieciństwo spędziła w Olbierzowicach. Jej muzyczna kariera rozpoczęła się w 1968 roku, kiedy to zadebiutowała na IV Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze. Od 1971 roku stała się natomiast piosenkarką zespołu Partita i występowała w warszawskim Teatrze na Targówku. Alicja Majewska po kilku latach rozpoczęła karierę solową. To właśnie na 1974 rok, datuje się jej początki, kiedy to zaprezentowała się szerszej publiczności, w programie telewizyjnym. Jej występ sprawił, że zaistniała w środowisku muzycznym, a w dodatku zauważył ją Mariusz Walter. Mężczyzna zaproponował jej odbycie sesji do programu obsadzonego w stylistyce retro dla Studia 2. Alicja Majewska do 1977 roku była związana z Teatrem na Targówku w Warszawie. Co jeszcze musicie o niej wiedzieć?

Alicja Majewska - wiek

Ile lat ma Alicja Majewska? To ciekawi wiele osób. Otóż polska piosenkarka urodziła się dokładnie 30 maja 1948 roku we Wrocławiu. Alicja Majewska w 2021 roku będzie obchodzić swoje 73 urodziny. 

Alicja Majewska - wzrost

Jakiego wzrostu jest Alicja Majewska? Czy jest niska, czy też wysoka? Oglądając telewizję czasem ciężko jest stwierdzić, kto jest jakiego wzrostu. Alicja Majewska jest raczej średniego wzrostu, jednak w sieci nie znajdziemy dokładnej informacji na ten temat.

Alicja Majewska - rodzeństwo

Czy Alicja Majewska ma rodzeństwo? Jak wiemy z biografii artystki, jej matka była polonistką, a ojciec dyrektorem szkoły oraz nauczycielem śpiewu. W jednym z wywiadów artystka wspominała o swoim dzieciństwie i wspólnych zabawach z rodzeństwem - bratem i siostrą. Ich prywatność jest jednak chroniona i nic więcej nie wiemy na ich temat.

Alicja Majewska - mąż

Kto jest mężem Alicji Majewskiej? Piosenkarka w wieku 24 lat wzięła ślub. W latach 1972-1984, była żoną konferansjera Janusza Budzyńskiego, który prowadził teleturniej Wielka gra. Para wzięła rozwód w 1984 roku, a były mąż Alicji, zmarł kilka lat później, dokładnie w 1990 roku.

Alicja Majewska - dzieci

Czy Alicja Majewska ma dzieci? Alicja Majewska jest wdową i nie ma dzieci. Piosenkarka nie doczekała się potomstwa i w jednym z wywiadów przyznała nawet, że bardzo żałuje, że nie ma dzieci. 

Alicja Majewska - piosenki

Alicja Majewska ma na swoim koncie wiele hitów, które do dziś cieszą się ogromną popularnością. Mowa o piosenkach: Odkryjemy miłość nieznaną, Jeszcze się tam żagiel bieli, Żyć Się Chce czy też Przed Nocą i Mgłą. W 2019 roku ukazał się jej nowy kawałek Żyć się chce. Ponadto twórczość Alicji Majewskiej znalazła się również w filmach takich jak:

  • Honor dziecka
  • 07 zgłoś się
  • Blok.pl
  • Samo się zagoi

Alicja Majewska - The Voice Senior

Alicja Majewska w 2019 roku została trenerką pierwszej edycji The Voice Senior. W 2021 roku ponownie zasiadła na czerwone fotele, a obok niej znaleźli się Andrzej Piaseczny, Witold Paszt oraz Izabela Trojanowska. 

Sprawdźcie listę hitów na ferie 2021!
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze