Alessandra

i

Autor: NRK/eurovision.tv Alessandra - kim jest gwiazda od piosenki Queen of Kings?

Alessandra - kim jest? Jej eurowizyjna piosenka Queen of Kings porwała świat

2023-05-09 20:23

Alessandra niespodziewane podbiła świat. Jej piosenka Queen of Kings zyskała ogromną popularność w internecie, a teraz podbija listy przebojów w Europie i nie tylko. Kim jest nowa gwiazda popu? Przed artystką duże wyzwanie. Już w maju zawalczy o zwycięstwo na Eurowizji 2023!

Alessandra niespodziewanie zachwyciła świat swoją twórczością. Jej piosenka Queen of Kings to absolutny hit w Europie. Znalazła się w notowaniach w kilkunastu krajach. Kim jest piosenkarka i jak odniosła sukces? Wszystko zaczęło się od udziału w norweskim konkursie Melodi Grand Prix, czyli preselekcjach do Eurowizji. Piosenka Queen of Kings zakwalifikowała się do finału po bardzo pozytywnym odbiorze wśród widzów. Fani szybko dostrzegli potencjał utworu. TikToker z Ukrainy dodał wideo pokazujące strój narodowy reprezentantki Ukrainy na Miss Universe, a w podkładzie użył właśnie Queen of Kings. Filmik stał się viralem, a piosenka zachwyciła internautów. Tak też o Alessandrze usłyszał świat.

Miejsca Polski na Eurowizji. Które miejsca zajmowali Polacy w konkursie?

Eurowizja 2023 - główni faworyci do wygrania konkursu

Alessandra - kim jest gwiazda Eurowizji 2023?

Alessandra Mele to młoda piosenkarka pochodzenia norwesko-włoskiego. Ma zaledwie 20 lat, a Queen of Kings to jej debiutancki singiel. W 2022 roku wzięła udział w norweskiej wersji programu The Voice. Odpadła na etapie odcinków na żywo. Będzie reprezentowała Norwegię na Eurowizji 2023. Jest jedną z faworytek. Udział w konkursie z międzynarodowym hitem z pewnością da jej dużą przewagę.

Czy Blanka awansuje do finału? Typowania przed półfinałem Eurowizji 2023

Queen of Kings - o czym jest piosenka?

W jednym z wywiadów Alessandra wspomniała o swojej orientacji seksualnej. Jest osobą biseksualną. To właśnie do tego nawiązuje piosenka Queen of Kings. Utwór ma reprezentować biseksualne kobiety.