Ale urwał! Mija 10 lat od najsłynniejszej stłuczki w Polsce!

i

Autor: screen z filmu na YouTube: Atak zimy 09.01.2010 - stromy podjazd w Szczecinie (YouTube.com/Kovibanana) Ale urwał! Mija 10 lat od najsłynniejszej stłuczki w Polsce!

Ale urwał! Mija 10 lat od najsłynniejszej stłuczki w Polsce!

2020-01-08 13:00

Ale urwał! Ale to było dobre! - mija 10 lat od narodzenia się tego kultowego już zwrotu. Właśnie wtedy, podczas pamiętnej zimy, szczecińscy kierowcy mieli problem z podjechaniem pod stromy wjazd. Każdy próbował, ale nikomu się nie udało. Zazwyczaj kończyło się to obiciem stojącego na dole samochodu. Przypomnijcie sobie jeden z największych hitów internetu - na ESKA.pl

Styczeń 2010 roku to pamiętna data, ponieważ jeszcze wtedy w Polsce była prawdziwa, biała i mroźna zima. To również pamiętna data, jeśli chodzi o hity internetu. W jednym z miast, dokładniej w Szczecinie, przysypało i oblodziło tak mocno, że kierowcy mieli duże problemy z podjechaniem pod stromy wjazd. Ludzie próbowali pokonać swoimi pojazdami górkę o nachyleniu 12%, jednak na próbach się skończyło. Ochotników z minuty na minutę było coraz więcej, a wszystkiemu przyglądał się komentator, który po tym, gdy w jednym z samochodów urwał się zderzak, nieświadomy wylansował powiedzenie: Ale urwał! Ale to było dobre! Wiele osób nawet po dziesięciu latach bardzo często używa tego sformułowania. Najczęściej używa się go w momencie, gdy ktoś coś połamie, obije bądź po prostu zepsuje.

Ale urwał - 10 lat od premiery

Pierwotnie materiał wideo pojawił się na kanale Kovibanana i nazywał się 'Atak zimy 09.01.2010 - stromy podjazd w Szczecinie'. Być może niektórzy nie wiedzą, ale powstały aż trzy części kultowego hitu obrazujące bezradność kierowców po nagłym ataku zimy. Nie samo zdarzenie jest śmieszne, a jedynie reakcja komentatora, który do dziś zostaje anonimowy.