Akcja żonkile 2021 - co to jest i kiedy się odbywa? [ZNACZENIE, SYMBOLE]

2021-04-19 10:18 Olga Kalińska
akcja żonkile
Autor: Bartosz KRUPA/East News

Akcja żonkile w 2021 roku odbędzie się już po raz dziewiąty. Na wielu ulicach szczególnie w Warszawie, zobaczymy ponownie przypięte do ubrań papierowe, żółte kwiaty. O co dokładnie chodzi w tej akcji? Co to jest i kiedy się odbywa? To wszystko ma związek z 78. rocznicą powstania w getcie warszawskim. Najważniejsze informacje na temat akcji żonkile 2021, znajdziecie poniżej.

Akcja żonkile 2021 - co to jest i kiedy się odbywa? To zastanawia wiele osób, którym obiło się o uszy, że ten dzień zbliża się wielkimi krokami. Jak się okazuje jest to bardzo ważna data, o której powinien wiedzieć każdy. Akcja żonkile po raz dziewiąty odbędzie się w Polsce. Jej charakterystycznym elementem są - jak sama nazwa wskazuje żonkile. Są to żółte kwiaty które kojarzą się z wiosną, a podczas akcji szczególnie mieszkańcy Warszawy, przyczepiają je sobie do ubrań. Są one małe, papierowe, ale bardzo charakterystyczne i dobrze widoczne. To nic innego, jak symbol pamięci o poległych powstańcach z warszawskiego getta. Akcja żonkile w 2021 roku odbywać się będzie 19 kwietnia w poniedziałek. Jest to nic innego jak społeczno-edukacyjna akcja Żonkile organizowana przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Co ciekawe, w tym roku jej ambasadorami zostali - aktor Bartosz Bielenia, aktorki Magdalena Boczarska i Katarzyna Zielińska, reportażysta Mariusz Szczygieł oraz znana wszystkim bardzo dobrze wokalistka Kayah.

Posadzili żonkile na Polu Nadziei w Lesznie

Akcja żonkile 2021 - jak dołączyć?

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN po raz dziewiąty organizuje akcję żonkile. Aby wziąć w niej udział wystarczy wydrukować szablon symbolu ze strony Muzeum, a następnie dobrze go złożyć. Papierowe żonkile będą również rozdawane w centrum Warszawy, przy stacjach metra. Oprócz tego zaangażować się można w akcję poprzez dodanie zdjęcia w mediach społecznościowych z papierowym symbolem, a następnie opisać fotografię hashtagami #ŁączyNasPamięć oraz #AkcjaŻonkile. Można także dodać nakładkę na zdjęcie profilowe na Facebooku, a nawet wydrukować rocznicowe grafiki i powiesić je w widocznym miejscu. Oprócz tego Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, przygotowało bogaty harmonogram akcji, który znajdziecie na stronie polin.pl.

Najnowsze