Agnieszka Osiecka - śmierć, córka, piosenki. Ile miałaby dziś lat?

Agnieszka Osiecka
Autor: ADAM JAGIELAK

Ciężko wyobrazić sobie kariery kilku wokalistów i wokalistek, gdyby nie mieli w swoim repertuarze piosenek napisanych przez Agnieszkę Osiecką. Zmarła przed laty artystka jest bez wątpienia jedną z największych legend poezji. Jej burzliwe życie stało się nawet podstawą do nakręcenia serialu, który obecnie emitowany jest na antenie TVP 1. Co trzeba wiedzieć o poetce?

Agnieszka Osiecka - życiorys, śmierć, córka, piosenki to frazy, których internauci najczęściej poszukują w kontekście legendarnej polskiej poetki. Losy urodzonej 9 października 1936 roku artystki były na tyle ciekawe, że Telewizja Polska zdecydowała się na stworzenie serialu o niej. Produkcja zatytułowana po prostu Osiecka cieszy się sporą popularnością wśród widzów oraz znacząco wpłynęła na jeszcze większe zainteresowanie osobą poetki. W artykule zebraliśmy garść najważniejszych informacji, które najbardziej interesują internautów.

Agnieszka Osiecka - śmierć

W 1996 roku u Agnieszki Osieckiej zdiagnozowano chorobę nowotworową. To właśnie ona była powodem śmierci artystki 7 marca 1997 roku. Jak wspominają jej przyjaciele - artystka nikomu nie zwierzała się ze swoich problemów zdrowotnych. Wręcz skrywała je przed światem. Jej ostatnim dziełem był tekst dramatyczny Darcie pierza. W tym roku kończyłaby 85 lat.

Agnieszka Osiecka - córka

W 1973 roku na świecie pojawiła się córka Agnieszki Osieckiej i Daniela Passenta - znana i ceniona felietonistka Agata Maria Passent. Jest założycielką i prezesem Fundacji Okularnicy im. Agnieszki Osieckiej, która zajmuje się ochroną dorobku polskiej poetki.

Zima 2020/21. Seriale telewizyjne, które musicie obejrzeć!

Agnieszka Osiecka - piosenki

Agnieszka Osiecka pisała nie tylko wiersze, ale również piosenki. Artystkę kojarzy się przede wszystkim ze współpracy z Marylą Rodowicz. To właśnie poetka jest autorką takich hitów wokalistki jak Niech żyje bal, Damą być, Wielka woda czy Małgośka. Agnieszka Osiecka pisała również utwory dla Edyty Geppert czy Seweryna Krajewskiego.

Najnowsze