Kiedy rozpoczyna się adwent 2021? Ile trwa? [DATA]

i

Autor: pexels.com Kiedy rozpoczyna się adwent 2021? Ile trwa? [DATA]

Adwent 2021 - od kiedy do kiedy trwa? KALENDARZ

2021-11-22 14:11

Adwent nadchodzi. To ważny okres dla wszystkich osób wierzących, bo to czas, kiedy przygotowują się duchowo do świąt Bożego Narodzenia. W Polsce adwent wiąże się także z pewnymi tradycjami. Kiedy się zaczyna? Do kiedy trwa? Wszystko co musisz wiedzieć o Adwencie znajdziesz w ESKA.pl. Czytaj niżej.

Adwent 2021 - od kiedy do kiedy trwa? Adwent to czas w kościele katolickim, kiedy wierni przygotowują się na powtórne przyjście Jezusa Chrystusa. To moment wyciszenia, zadumy i pracy nad sobą, a także powstrzymywanie się od hucznych imprez. Co ciekawe, adwent składa się z czterech niedzieli. Symbolizują go świece ustawione na wieńcu, które są odpalane co tydzień podczas mszy świętej. Pierwsza niedziela adwentu rozpoczyna nowy rok liturgiczny. Adwent to także wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych w piątki, a dla niektórych także wyciszenie się poprzez unikanie hucznych imprez. Popularną w Polsce tradycją jest kalendarz adwentowy. W tym okresie w sklepach można znaleźć je wszędzie. Jak działa? Każdego dnia należy zjeść jedną czekoladkę. W ten sposób do Wigilii Bożego Narodzenia zjedzone zostaną wszystkie łakocie.

Mariah Carey niszczy Halloween i zaczyna okres świąt. Czas na All I Want For Christmas is You

Polskie Boże Narodzenie - koncert wigilijny

Adwent 2021 - data, czas trwania

Adwent nadchodzi. Wiele osób już szykuje się na ten czas. Dla wielu osób wierzących to także czas wczesnego wstawania, ponieważ codziennie rano biegną do kościoła na roraty. W 2021 roku adwent rozpocznie się w niedzielę 28 listopada. Potrwa do Wigilii Bożego Narodzenia, czyli 24 grudnia. Oznacza to, że tegoroczny adwent będzie trwał niecały miesiąc.