Adwent 2020 - co to takiego? Kiedy jest i ile trwa? [DATA]

2020-12-01 16:41 ek
adwent
Autor: pixabay.com

Święta zbliżają się wielkimi krokami, jednak zanim usiądziemy przy stole czeka nas adwent, czyli czas oczekiwania na przyjście Jezusa Chrystusa. To bardzo ważny czas w życiu każdej osoby wierzącej. Ile trwa adwent? Kiedy się kończy i zaczyna? Co to takiego? Na wszystkie ważne pytania, odpowiadamy wam na ESKA.pl.

Adwent 2020 - co to takiego? Kiedy jest i ile trwa? Adwent to piękny czas, który poprzedza Święta Bożego Narodzenia. Nazwa ta pochodzi z łaciny od słowa adventus, co oznacza przyjście. Adwent to właśnie okres przypominający oczekiwanie na powtórne przyjście Jezusa Chrystusa i obchodzi go każda wierząca osoba. Składają się na niego cztery niedziele. Co ciekawe, w pierwszą z nich rozpoczyna się w Kościele katolickim nowy rok liturgiczny. Adwent kojarzy się również z wieńcem adwentowym, na którym umieszczone są cztery świecie. Symbolizują one cztery niedziele adwentu, które w świątyniach ustawione są blisko ołtarza. Każda z nich po kolei jest zapalana w następujące po sobie niedziele.

Adwent to także wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych w piątki, a także wyciszenie się poprzez unikanie głośnych i hucznych zabaw. Symbolami adwentowymi są: lampion, wieniec i kalendarz adwentowy. Kalendarze stały się w ostatnim czasie bardzo popularne i w grudniu jest na nie spory szał. Kiedy wypada adwent i ile trwa? Odpowiedź znajdziecie pod świątecznym quizem.

Adwent - kiedy jest? DATA

Czas oczekiwania na przyjście Jezusa Chrystusa jest bardzo ważnym aspektem w życiu każdej osoby wierzącej. Kiedy rozpoczyna się adwent i ile trwa? Otóż adwent co roku rozpoczyna się w niedzielę po święcie Chrystusa Króla. W 2020 roku ten dzień miał miejsce 22 listopada. Tydzień później, czyli w niedzielę 29 listopada oficjalnie rozpoczyna się adwent, który potrwa do Wigilii, czyli 24 grudnia.

Miś - policjant odwiedził w święta chore dzieci
Najnowsze