50 milionów na drugą rocznicę Taconafide! Quebo i Taco rozbili bank!

2020-04-09 16:03 RW
50 milionów na drugą rocznicę Taconafide! Quebo i Taco rozbili bank!
Autor: Pawel Skraba/REPORTER / EAST NEWS 50 milionów na drugą rocznicę Taconafide! Quebo i Taco rozbili bank!

Taconafide jest projektem, który mocno namieszał na polskim rynku muzycznym. Fani z niecierpliwością liczą, że raperzy ponownie połączą swoje siły i stworzą równie dobry materiał. Quebonafide i Taco Hemingway mogą świętować kolejny sukces! Szczegóły przybliżamy na ESKA.pl!

Quebonafide i Taco Hemingway za album Soma 0,5 mg zgarnęli mnóstwo nagród, a sam krążek osiągnął status Diamentowej Płyty. Co więcej, Quebo w tytułowej piosence Romantic Psycho przyznał, że rapując w duecie ze swoim przyjacielem, zarobił mnóstwo pieniędzy: Z moim przyjacielem za fuzję. Po której mamy grubsze portfele, no i żaluzje. Nikt nie powinien mieć wątpliwości, że Taconafide to jeden z najważniejszych muzycznych projektów na polskim rynku w ostatnich latach. Po dziś dzień zapisał się na kartach historii polskiej muzyki dużymi literami. Kuba Grabowski i Filip Szcześniak wprowadzili nową jakość na polski rynek muzyczny, a także byli inspiracją dla wielu artystów. Fani najbardziej pokochali oczywiście numer Tamagotchi, ale drugim faworytem z krążka był singiel Kryptowaluty. 

Quebonafide i Taco Hemingway - piosenka Kryptowaluty

Kryptowaluty to ostatnia piosenka, która pojawiła się tuż przed wydaniem krążka Soma 0,5 mg. Premierze utworu towarzyszył teledysk. Pojawił się on 9 kwietnia 2018 i co ciekawe - dokładnie dwa lata od premiery przekroczył barierę 50 milionów wyświetleń na YouTube. To 32 miliony mniej niż klip Tamagotchi, ale znacznie więcej niż odsłon ma audio numeru Art-B, Metallica 808, Wiem, Visa, Mleko & Miód, czy PIN. W muzycznym obrazku megahitu Kryptowaluty, który usłyszeć możecie na antenie Radia ESKA, raperzy wcielają się w biznesmenów. Quebo i Taco pokazali się na przyjęciu w luksusowej restauracji, stadninie koni, a także na meczu drużyny Taconafidex w hokeja. Reżyserem klipu jest Piotrek Matejkowski. Zrealizowany on został w następujących miejscach:

Quebonafide i Taco Hemingway w samym utworze rapują o pieniądzach, ale także o sławie. Tekst Kryptowaluty nawiązuje też do wielu innych kwestii. Artyści umieścili w nim wiele ukrytych znaczeń. Rozszyfrować można, że w pewnym momencie rapują o klubie w Warszawie, świecie gwiazd, popularnych butach, walce ze złem, a także zmęczeniu.

Quebonafide i Taco Hemingway, jako Taconafide wypuścili teledysk Kryptowaluty 9 kwietnia 2018 roku. Z samego rana dwa lata po wypuszczeniu klipu przekroczył on barierę 50. milionów wyświetleń na YouTube. Gratulujemy!

Najnowsze