50 milionów na drugą rocznicę Taconafide! Quebo i Taco rozbili bank!

2020-04-09 16:03
50 milionów na drugą rocznicę Taconafide! Quebo i Taco rozbili bank!
Autor: Pawel Skraba/REPORTER / EAST NEWS 50 milionów na drugą rocznicę Taconafide! Quebo i Taco rozbili bank!

Taconafide jest projektem, który mocno namieszał na polskim rynku muzycznym. Fani z niecierpliwością liczą, że raperzy ponownie połączą swoje siły i stworzą równie dobry materiał. Quebonafide i Taco Hemingway mogą świętować kolejny sukces! Szczegóły przybliżamy na ESKA.pl!

Quebonafide i Taco Hemingway za album Soma 0,5 mg zgarnęli mnóstwo nagród, a sam krążek osiągnął status Diamentowej Płyty. Co więcej, Quebo w tytułowej piosence Romantic Psycho przyznał, że rapując w duecie ze swoim przyjacielem, zarobił mnóstwo pieniędzy: Z moim przyjacielem za fuzję. Po której mamy grubsze portfele, no i żaluzje. Nikt nie powinien mieć wątpliwości, że Taconafide to jeden z najważniejszych muzycznych projektów na polskim rynku w ostatnich latach. Po dziś dzień zapisał się na kartach historii polskiej muzyki dużymi literami. Kuba Grabowski i Filip Szcześniak wprowadzili nową jakość na polski rynek muzyczny, a także byli inspiracją dla wielu artystów. Fani najbardziej pokochali oczywiście numer Tamagotchi, ale drugim faworytem z krążka był singiel Kryptowaluty. 

Quebonafide i Taco Hemingway - piosenka Kryptowaluty

Kryptowaluty to ostatnia piosenka, która pojawiła się tuż przed wydaniem krążka Soma 0,5 mg. Premierze utworu towarzyszył teledysk. Pojawił się on 9 kwietnia 2018 i co ciekawe - dokładnie dwa lata od premiery przekroczył barierę 50 milionów wyświetleń na YouTube. To 32 miliony mniej niż klip Tamagotchi, ale znacznie więcej niż odsłon ma audio numeru Art-B, Metallica 808, Wiem, Visa, Mleko & Miód, czy PIN. W muzycznym obrazku megahitu Kryptowaluty, który usłyszeć możecie na antenie Radia ESKA, raperzy wcielają się w biznesmenów. Quebo i Taco pokazali się na przyjęciu w luksusowej restauracji, stadninie koni, a także na meczu drużyny Taconafidex w hokeja. Reżyserem klipu jest Piotrek Matejkowski. Zrealizowany on został w następujących miejscach:

Quebonafide i Taco Hemingway w samym utworze rapują o pieniądzach, ale także o sławie. Tekst Kryptowaluty nawiązuje też do wielu innych kwestii. Artyści umieścili w nim wiele ukrytych znaczeń. Rozszyfrować można, że w pewnym momencie rapują o klubie w Warszawie, świecie gwiazd, popularnych butach, walce ze złem, a także zmęczeniu.

Quebonafide i Taco Hemingway, jako Taconafide wypuścili teledysk Kryptowaluty 9 kwietnia 2018 roku. Z samego rana dwa lata po wypuszczeniu klipu przekroczył on barierę 50. milionów wyświetleń na YouTube. Gratulujemy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze