Wszystkich Świętych 2022. Czy 2 listopada jest wolny od zajęć?

i

Autor: Pixabay

2 listopada - czy zrobię zakupy. Jakie sklepy otwarte w Zaduszki?

2022-10-30 14:38

Dzień Zaduszny obchodzimy 2 listopada, czyli dzień po Wszystkich Świętych. 1 listopada sklepy są zamknięte, więc warto zaopatrzyć się w potrzebne produkty wcześniej. Czy 2 listopada sklepy będą otwarte? W których sklepach zrobić zakupy w Zaduszki?

Czy w Zaduszki zrobię zakupy? Sklepy otwarte 2 listopada interesują sporą grupę internautów. Nic w tym dziwnego, ponieważ Zaduszki, czyli Dzień Zaduszny to święto liturgiczne poświęcone zmarłym, które łączone jest z poprzedzającą go uroczystością Wszystkich Świętych. 1 listopada to dzień, w którym sklepy są zamknięte i zrobienie zakupów jest utrudnione. Co więcej, w Polsce, od 1 marca 2018 roku obowiązuje ustawa ograniczająca handel w wybrane dni i święta. Można więc zastanawiać się czy 2 listopada sklepy są czynne i czy można w tym dniu zrobić zakupy.

RAPOWE HITY ZAWODNIKÓW FAME MMA, POLSKI MrBEAST, DIETETYCZNA PIZZA, CYFROWE BLACHY | ESKA XD #060

2 listopada - otwarte sklepy

Czy 2 listopada są otwarte sklepy? Dla wszystkich, którzy chcieliby zrobić zakupy w Zaduszki mamy dobra wiadomość. Obchodzone 2 listopada święto nie jest dniem ustawowo wolnym od pracy. Oznacza to, że tego dnia sklepy są otwarte. Czynne są nie tylko małe, osiedlowe sklepiki, ale również wielkopowierzchniowe markety, kwiaciarnie, piekarnie i inne punkty usługowo-handlowe.

Sonda
Wszystkich świętych i Zaduszki - obchodzisz te święta?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE