Nowe święto państwowe 19 października! Czy to dzień wolny od pracy?

2019-10-15 12:53
Ksiądz
Autor: East News / MAREK BAZAK

W 2018 roku po raz pierwszy obchodziliśmy nowe święto państwowe. W tym roku obchodzić będziemy je po raz drugi. Jaka jest jego oficjalna nazwa? Czy jest wolne od pracy? Dowiedzcie się na ESKA.pl

114 dni - tyle w sumie wolnego mieliśmy i będziemy mieć w 2018 roku, licząc wszystkie uroczystości kościelne i państwowe, soboty i niedziele. Czy dzięki wprowadzeniu nowego święta ta liczba zwiększy się o 1? Sejm ustanowił Narodowy Dzień Pamięci Duchownych Niezłomnych, który po raz pierwszy obchodziliśmy 19 października 2018. Po raz drugi obchodzimy je tego samego dnia, 2019 roku. 

19 października - czy jest wolny od pracy? 

19 października w 2019 roku przypada w sobotę. Gdyby Narodowy Dzień Pamięci Duchownych Niezłomnych był dniem wolnym od pracy, moglibyśmy cieszyć się nieoczekiwanym długim weekendem. Niestety, wszystkich, którzy mieli na to nadzieję, musimy zmartwić. W tym roku nie będzie to dzień wolny od pracy. Jeśli jednak święto będzie cieszyć się dużą popularnością, może się to zmienić w kolejnych latach!

Narodowy Dzień Pamięci Duchownych Niezłomnych - jak obchodzić święto? 

19.10.2019 obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Duchownych Niezłomnych, ze względu na rocznicę porwania księdza Jerzego Popiełuszki, które miało miejsce 19 października 1984 roku. Święto ma na celu przypominać o osobach duchownych, które z poświęceniem walczyły za nasz kraj, mimo prześladowania. Spodziewać możemy się zatem składania wieńców w miejscach pamięci i mszy w całym kraju.

Najnowsze