TOP 5 książek fantasy z jesienią w tle! Co czytać pod kocykiem?

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Książki

TOP 5 książek fantasy z jesienią w tle! Co czytać pod kocykiem?

2023-09-25 12:29

Nadeszła jesień 2023! Jeszcze cieszymy się piękną i letnią pogodą, jednak czas płynie i niebawem nadciągną deszcze i Halloween 2023. Nie oznacza to jednak, ze jesień musi być nudna! Każdy może przeżywać wspaniałe przygody i to nie wychodząc z domu! Wystarczy, że zakopiecie się pod ciepłym kocykiem z jedną z naszych książkowych opowieści. Poznajcie najlepsze książki fantasy z jesienią w tle!

Spis treści

  1. Dynia i jemioła. Nietypowe historie świąteczne - Aneta Jadowska
  2. Cztery pory magii - Jadowska, Kisiel, Kubasiewicz, Wójtowicz 
  3. Kruk. Nevermore. - Kelly Creagh
  4. Harry Potter i Zakon Feniksa (wydanie ilustrowane). Tom 5 - J.K.Rowling.
  5. Niech żyje Dyniowa Królowa. Miasteczko Halloween Tima Burtona - Shea Earnshaw

Dynia i jemioła. Nietypowe historie świąteczne - Aneta Jadowska

Świąteczny koniec roku, okres od Halloween do sylwestra. Oto magiczny czas między dynią a jemiołą.

Dora Wilk, Nikita, Witkacy, Karma, Malina, Roman, Baal i inni przybywają z nowymi historiami. Burzliwe przygody i ciepłe opowieści – wszystko, czego trzeba, by przegonić zimową chandrę. Słodkie i ostre, romantyczne i całkowicie nieprzewidywalne. Opowiadania ze świata Thornu są jak czekoladki w doskonałej bombonierce. Nie poprzestaniesz na jednym. Najpyszniejsze opowiadania tej zimy!

Źródło: Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Od sztucznej inteligencji po naukę resyscytacji, czyli Piknik Naukowy w Lublinie

Cztery pory magii - Jadowska, Kisiel, Kubasiewicz, Wójtowicz 

Cztery pisarki. Cztery opowieści. Cztery pory roku. Cztery oblicza słowiańskiej mitologii i magii. Autorki, które tworzą i fantastykę, i kryminały, zabierają Was na wycieczkę, w której granice gatunków literackich i światów się zacierają. Wczesnowiosenny, marcowy ślub. Co robić, gdy rodzina Twego już za moment męża chyba Cię nie lubi? Życiowe (i śmiertelne) porady ze szczyptą BHP. Pełnia gorącego lata wśród zbóż. Czarownica trafia na wieś niespokojną i niezbyt też wesołą. Kto jest tam prawdziwym zagrożeniem?

Listopadowa plucha w Thornie. Dora Wilk interweniuje, gdy uzbrojony mężczyzna zakłóca pogrzeb i tak wdeptuje w starą sprawę, która szybko nabiera świeżości, gdy znika kolejny chłopiec...

Planszówkowy sylwester spędzany w górach w gronie przyjaciółek na śmierć (ekhem) i życie. Za to bez planszówek. Terapia małżeńska i porady weterynaryjne w cenie wyjazdu. I... garść postaci prosto ze słowiańskiej mitologii. Wymarzone i wyczekiwane połączenie jednych z najgorętszych nazwisk polskiej fantastyki! Jadowska, Kisiel, Kubasiewicz, Wójtowicz — to musi być magicznie wciągające!

Źródło: Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Kruk. Nevermore. - Kelly Creagh

Trudno byłoby znaleźć bardziej różniące się osoby niż Isobel i Varren. Ona – roześmiana, popularna czirliderka i on – ponury, milkliwy got. Decyzją nauczyciela tych dwoje zostało przydzielonych do szkolnego projektu z literatury, a więc musieli jakoś się dogadać. A przynajmniej spróbować. Isobel sama nie wiedziała, kiedy zafascynował ją zamknięty w sobie chłopak, jego wyobraźnia, którą poznawała z podglądanych ukradkiem szkiców i rysunków, z rozmów o jego fascynacjach literackich. Poruszający i przyciągający związek ślicznej dziewczyny i szkolnego outsidera okazał się niejednoznaczny i fascynujący oboje. Ale niepokojący świat, mroczny, zagadkowy, pełen dziwnych postaci rodem z najkoszmarniejszych opowieści Edgara Allana Poe coraz silniej oplatał Varrena, przenikał jego umysł, wciągał go w swoją przestrzeń z pogranicza jawy i snu. Isobel otrzyma tylko jedną szansę, by wydrzeć Varrena z koszmarów, jakie powołał do życia…

Źródło: powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Harry Potter i Zakon Feniksa (wydanie ilustrowane). Tom 5 - J.K.Rowling.

Tej jesieni powrócić możesz do Hogwartu! Piąty tom serii został zilustrowany – równie znakomicie jak poprzednie – przez Jima Kaya. Tym razem pomagał mu jednak Neil Packer, równie zdolny artysta, którego ilustracje idealnie oddają klimat serii.

Harry’ego czeka kolejny rok nauki w Hogwarcie i chciałby jak najszybciej spotkać się ze swoimi najlepszymi przyjaciółmi, Ronem i Hermioną. Wygląda jednak na to, że nowy rok nauki będzie obfitował w wiele dramatycznych wydarzeń. Lord Voldemort powrócił i cały czarodziejski świat musi to przyjąć do wiadomości…

Źródło: Powyższy opis pochodzi od wydawcy. 

Niech żyje Dyniowa Królowa. Miasteczko Halloween Tima Burtona - Shea Earnshaw

Prawdziwy koszmar dopiero nadciąga…

Sally Szkieleton uwielbia swojego upiornego męża Jacka każdą nitką swoich szwów. Niestety, nie może powiedzieć tego samego o nowej roli: królowej "Miasteczka Halloween". Zaczyna się zastanawiać, czy swojego więzienia u doktora Finkelsteina nie zamieniła na inną, tym razem złotą klatkę. Kiedy Sally i jej pies Zero przypadkiem odkrywają bramę do pradawnego królestwa zwanego Miasteczkiem Snów, nieświadomie uruchamiają serię niebezpiecznych wydarzeń, które zagrożą przyszłości Dyniowej Królowej i całego Miasteczka Halloween. Czy Sally zdoła uratować miejsce, które stało się jej domem? A może przyszłość Dyniowej Królowej zmieni się w najgorszy z koszmarów?

Źródło: Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

QUIZ fana fantasy. Czy dopasujesz bohatera do filmu lub ksiażki, z której pochodzi?

Pytanie 1 z 10
Kaz Brekker to bohater książki: