LEGO

LEGO: Zestawy dla Nerdów w 2024 roku! Retro zestawy, które pobudzą wasze wspomnienia

2024-04-29 18:05

Pisanie o najlepszych zestawach Lego dla dorosłych to prawdziwe wyzwanie, ponieważ jak wiemy, klocki są dla wszystkich, w każdym wieku i zwyczajnie ciężko wybrać te, które będą najlepiej odpowiadały starszym odbiorcom. Jednak jeśli poszukujecie chwili wytchnienia od elektroniki, to dzięki tym zestawom Lego będziecie mogli odpocząć od ekranu. Nawet jeśli wasza pasja do budowania miniaturowych światów osłabła wraz z okresem dojrzewania, przedstawione przez nas opcje mogą być niesamowitym, nostalgicznym doświadczeniem.

Spis treści

  1. LEGO Ideas — Maszyna do pisania
  2. LEGO Ideas — Gitara Fender Stratocaster
  3. LEGO Icons — Statek kosmiczny NASA
  4. LEGO x Nintendo — Konsola z Super Mario Bros
  5. LEGO Icons — Titanic

LEGO Ideas — Maszyna do pisania

Nie wszystkie dzieci Lego wyrosną na inżynierów i budowniczych. Niektórzy z nas zostają pisarzami. Jeśli masz własne upodobania literackie lub po prostu cenisz pamiątki ze starej szkoły, ta ruchoma maszyna do pisania Lego będzie doskonałą pamiątką minionych dni. Na tym urządzeniu z lat 50. XX wieku nie będziesz w stanie napisać kolejnej wielkiej powieści, ale możesz naciskać klawisze i oglądać przesuwanie się karetki przy każdym naciśnięciu klawisza. Możesz nawet włożyć do rolki prawdziwy list. Jako jeden z najbardziej skomplikowanych mechanicznych zestawów Lego, jakie kiedykolwiek stworzono, trudno się dziwić, że potrzeba do niego 2079 elementów.

Czytaj też: LEGO Speed Champions 2024 — Nowe zestawy F1 Aston Martin, Mercedes, Lamborghini i wiele więcej

Lego Ideas Typewriter

i

Autor: LEGO

LEGO Ideas — Gitara Fender Stratocaster

Najfajniejsze zestawy Lego wyglądają na tyle dobrze, że można je bez wahania umieścić na biurku lub postawić w salonie. Jeśli szukacie czegoś efektownego, to powinniście rozejrzeć się nad zestawem Jimiego Hendrixa Fender Stratocaster. Zestaw ten zawiera inne realistyczne elementy, w tym tekstylny pasek do gitary, przełącznik nożny i gumowe kable. Co ciekawe, po zdjęciu panelu wzmacniacza można nawet zajrzeć do ukrytej w środku miniaturowej płyty głównej, zbiornika pogłosu i głośnika.

Lego Ideas Fender Stratocaster

i

Autor: LEGO

LEGO Icons — Statek kosmiczny NASA

Kto z nas za młodu nie chciał zostać kosmonautą? No właśnie... Jeśli te płomienne marzenia nadal pozostały z wami, to idealnym i nostalgicznym marzeniem może być dla was kupno zestawu z serii LEGO Icons. Prom kosmiczny NASA posiada otwierające się drzwi ukazujące ładunek – model Teleskopu Hubble’a (wystrzelonego na orbitę przez Discovery w 1990 r.), który jest przymocowany do promu za pomocą ramienia robota. Do modelu dołączone są również dwie tabliczki ekspozycyjne, jedna dla Discovery, druga dla Hubble'a.

LEGO NASA Space Shuttle Discovery

i

Autor: LEGO

LEGO x Nintendo — Konsola z Super Mario Bros

Na przestrzeni lat firma Lego stworzyła zestawy do budowania dla wielu różnych marek popkulturowych, ale obecnie szczególnie popularne są zestawy z motywem Super Mario. Dzięki temu modelowi możesz zbudować własną konsolę Nintendo, wyposażoną w klasyczny kontroler NES i ekran telewizyjny przedstawiający samego Mario. Ten ruchomy zestaw Lego to coś więcej, niż mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka, ponieważ telewizor w stylu lat 80. wyposażony jest w małą ręczną korbę. Po obróceniu uchwytu 8-bitowy Mario na ekranie porusza się i skacze. Dla graczy jest to zestaw wręcz idealny!

LEGO Nintendo Entertainment System

i

Autor: LEGO

LEGO Icons — Titanic

Mamy tutaj entuzjastów filmu reżyserii Jamesa Camerona? Ten legendarny model składający się z prawie 10 000 elementów to jeden z największych zestawów LEGO, jakie kiedykolwiek stworzono, zajmując trzecie miejsce za Lego Art World Map i ogromną Wieżą Eiffla. Titanic jest wyposażony we wbudowaną podstawkę ekspozycyjną (którą oczywiście trzeba również zbudować). Lego Titanic również się rozkłada, dzięki czemu można zobaczyć wszystkie 10 pokładów wewnątrz statku, jednak nie znajdziecie tutaj minifigurek Kate ani Leo

LEGO Titanic

i

Autor: LEGO