jesień

i

Autor: Canva

ATRAKCJE DLA DZIECI

Jesień w Lublinie. Gdzie warto zabrać dzieci? W tych miejscach nie będą się nudzić!

2023-11-08 20:54

Jakie są jesienne atrakcje w Lublinie? W które miejsca w mieście warto się wybrać z dziećmi? W poniższym artykule przedstawimy wam 5 lubelskich atrakcji, które według nas warto odwiedzić jesienią z całą rodziną!

Spis treści

 1. Farma dyń w Lublinie
 2. Dinoworld, czyli dinozaury w Lublinie
 3. Selfie Station, czyli muzeum selfie w Lublinie
 4. Dom Koziołka Lubelskiego
 5. Muzeum Wsi Lubelskiej

Jesień jednym kojarzy się z szarugą i coraz krótszym dniem, innym z dywanem ze złotych liści i wyjątkowo pomarańczowymi zachodami słońca. Niezależnie od tego, w której grupie jesteście warto przekonać się, że jesienne dni wcale nie muszą być nudne! Jeśli szukacie pomysłu na urozmaicenie czasu wolnego spędzanego z rodziną, to poniżej podpowiemy wam 5 miejscówek, w które warto się wybrać razem z dziećmi. Podkreślmy przy tym, że poza miejscami, które można odwiedzać o każdej porze roku, w ostatnich dniach w Lublinie pojawiły się również atrakcje, których do niedawna nie było na mapie miasta. Poniżej zaprezentujemy więc zarówno nowe miejscówki, jak i te, które stale chętnie goszczą u siebie całe rodziny!

Wykopki w Skansenie

Farma dyń w Lublinie

Drugi rok z rzędu w Lublinie można odwiedzać farmę dyń. Atrakcja w tym sezonie otworzyła się 23 września i będzie działać do 31 października. Znajdziecie ją przy ul. Północnej 219, na terenie przy hotelu Royal Botanic. Lubelska farma dyń jest czynna codziennie w godz. 10-17, a na odwiedzających czekają liczne dyniowe dekoracje, na tle których warto zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia. Na miejscu można także skosztować dyniowej kawy, herbaty i ciasta. Ponadto, w każdy weekend na najmłodszych czekać będą dodatkowe atrakcje. Wstęp na farmę dyń w Lublinie jest płatny. Oto cennik:

 • dzieci do lat 3 - bezpłatnie,
 • dzieci - 15 zł,
 • dorośli - 20 zł.

Dinoworld, czyli dinozaury w Lublinie

Kolejną nową atrakcją dla dzieci, jaka w drugiej połowie września pojawiła się w Lublinie, jest park dinozaurów, czyli Dinoworld. Znajdziecie w nim 20 olbrzymich prehistorycznych gadów, które potrafią się ruszać i wydawać dźwięki. Dinozaury znalazły swoje miejsce przy al. Spółdzielczości Pracy 88 w Lublinie (w pobliżu centrum handlowego Skende Shopping) i czekają na odwiedzających codziennie w godz. 10-28. Wstęp jest płatny. Poniżej ceny biletów:

 • bilet dla dorosłych (od 12 lat) – 45 zł,
 • bilet dla dzieci (od 3 do 12 lat) – 40 zł,
 • bilet dla emerytów i emerytek – 40 zł,
 • bilet rodzinny 2+1 – 120 zł,
 • bilet rodzinny 2+2 – 160 zł;
 • dzieci do lat 3, osoba dorosła z niepełnosprawnościami, dziecko z niepełnosprawnościami wraz z opiekunem oraz co trzecie i kolejne dziecko z rodzin wielodzietnych – bezpłatnie.

Selfie Station, czyli muzeum selfie w Lublinie

To miejsce, które będzie obowiązkowym punktem odwiedzin dla miłośników robienia sobie zdjęć. Selfie Station znajduje się przy ul. Dworcowej 11 w Lublinie (w budynku Targów Lublin). Znajdziecie tu kilkadziesiąt instalacji, które stanowią inspirujące tło dla różnorodnych fotografii. W pierwszym w Lublinie muzeum selfie coś dla siebie mogą znaleźć zarówno najmłodsi, jak i dorośli. Wstęp jest płatny i wymagana jest wcześniejsza rezerwacja. Oto cennik:

 • od wtorku do piątku: bilet normalny – 30 zł, bilet ulgowy – 25 zł, bilet rodzinny – 65 zł, bilet grupowy – 15 zł;
 • w weekendy (sobota i niedziela): bilet normalny – 35 zł, bilet ulgowy – 30 zł, bilet rodzinny – 80 zł, bilet grupowy – 25 zł.

Dom Koziołka Lubelskiego

Dom Koziołka Lubelskiego to miejsce dedykowane przede wszystkim dzieciom. To tu na najmłodszych czeka urocza KozUla, która w ramach pokazu opowiada im o ciekawostkach z historii Lublina i przybliża kilka lubelskich legend oraz angażuje do samodzielnej pracy np. przy wykonaniu pieczęci miasta. Atrakcja ta mieści się przy ul. Świętoduskiej 18 i mogą ją odwiedzać zarówno grupy zorganizowane, jak i osoby indywidualne. Wstęp jest płatny:

 • dzieci do lat 3 – bezpłatnie,
 • bilet ulgowy – 23 zł,
 • bilet normalny – 25 zł.

Wymagana wcześniejsza rezerwacja.

Muzeum Wsi Lubelskiej

Muzeum Wsi Lubelskiej jest miejscem, które o każdej porze roku potrafi zachwycić. Jednak to właśnie jesienią można szczególnie poczuć tu klimat dawnej wsi, na której w tym okresie trwały ostatnie polne zbiory i powoli przygotowywano się do zimy. Wstęp do skansenu jest płatny. Bilety w cenach:

 • dzieci do lat 7 – wchodzą za darmo,
 • bilet ulgowy – 15 zł,
 • bilet normalny – 25 zł,
 • bilet rodzinny – 50 zł.

Jakie inne miejsca, w które jesienią warto się wybrać razem z dziećmi, dopisalibyście do powyższej listy? Dajcie znać!

Zobacz także: Lublin zmienia ubarwienie na jesień. Ulice ozdobią różnokolorowe bratki

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE