Ranking

Ranking wsi w Łódzkiem! Sprawdź, które mają największą liczbę mieszkańców [GALERIA]

2023-12-17 12:53

W wielu wsiach w Łódzkiem mieszka więcej mieszkańców niż w niejednym mieście. Łącznie na terenie całego województwa znajduje się kilka tysięcy wsi. Które z nich są najludniejsze? Sprawdź, w galerii zdjęć.

Województwo łódzkie nie należy do największych w Polsce, ale i tak znajduje się w nim wiele wyjątkowych miejscowości. Są to nie tylko miasta, ale też wsie. Jak czytamy na lodz.pl, na terenie naszego województwa znajduje się ich 4472. Najwięcej, bo aż 81, znajdziemy w gminie Poddębice, a najmniej w gminie Ksawerów – tylko 3.

Kiedy wieś może być miastem?

Wiele miejscowości, które chciałyby uzyskać prawa miejskie muszą spełnić pewne warunki. Jak informuje polskanews.pl, konieczne jest posiadanie odpowiedniej liczby mieszkańców. Ta powinna przekraczać 2 tys. Jednak, nie sama ich liczba jest ważna. Większość z nich, bo 2/3 powinno zajmować się czymś innym niż rolnictwem.

Wiele wsi na terenie woj. łódzkiego posiada większą liczbę mieszkańców niż niejedno miasto. W galerii zdjęć możecie zobaczyć, które z nich są najludniejsze.

Sztuczna inteligencja i biznes - partnerstwo czy zagrożenie?