Kiedy powrót imprez masowych i festiwali? Przedstawiciele kultury apelują do rządu

i

Autor: Pixaby Kiedy powrót imprez masowych, koncertów i festiwali? Przedstawiciele kultury apelują do rządu

Kiedy powrót imprez masowych i festiwali? Kiedy pójdziemy na koncert? Jest apel do rządu

2020-05-28 7:56

Kiedy powrót imprez masowych? Kiedy pójdziemy na koncert? Rząd wprowadza IV etap odmrażania gospodarki, w którym mowa m.in. o zgromadzeniach do 150 osób. Czy to oznacza powrót imprez masowych? Już wcześniej przedstawiciele polskich festiwali napisali list to rządu, w którym apelują o wsparcie kultury. "Wierzymy, że Pan Premier i Państwo Wicepremierzy, jesteście świadomi, jak ważnym elementem kreatywnej gospodarki są festiwale" - czytamy w liście. Więcej dowiecie się na krakow.eska.pl.

Spis treści

  1. Kiedy powrót imprez masowych: koncertów, festiwali?
  2. Kiedy pójdziemy na koncert?
  3. Kiedy wrócą festiwale?
  4. Kiedy wrócą imprezy masowe - koncerty, festiwale?

Kiedy powrót imprez masowych: koncertów, festiwali?

Rząd zapowiada odmrażanie kolejnych części gospodarki. Na konferencji w środę, 27 maja został wprowadzony czwarty etap odmrażania gospodarki. Od 6 czerwca będziemy mogli pójść na siłownię, do kina czy teatru. Wcześniej działalność wznowiły również restauracje, bary i kawiarnie. Wszystko musi odbywać się w wysokim reżimie sanitarnym. Jakie zasady obowiązują u fryzjera? Czego nie wolno robić w restauracji? Sprawdźcie w artykułach poniżej:

Kiedy jednak powrócą imprezy masowe?

Kiedy pójdziemy na koncert?

Bardzo mało mówi się jednak o powrocie imprez masowych, w tym koncertów czy festiwali. Wiadomo, że Rząd już na samym początku zastrzegał, że tego typu wydarzenia zostaną ponownie wprowadzone na samym końcu. Kiedy wrócą koncerty i festiwale? Tego jednak nie wiadomo. W całym kraju stopniowo odwoływane są lub przenoszone do sieci wielkie imprezy, jak np.:

Kiedy wrócą festiwale?

Kiedy wrócą imprezy masowe? W związku z trudną sytuacją przedstawiciele festiwali w połowie maja napisali list do Premiera Mateusza Morawieckiego, Minister Rozwoju Jadwigi Emilewicz oraz Ministra Kultury Piotra Glińskiego. W piśmie przedstawione są postulaty i propozycje rozwiązań, które w perspektywie długofalowej przyczynią się do odbudowy festiwalowego obszaru.

Sytuacja pandemiczna zatrzymała niemal wszystkie sektory gospodarki kreatywnej, a festiwale to najbardziej interdyscyplinarne typy wydarzeń. Reprezentują wszystkie dziedziny sztuki, organizowane są w rozmaitych, złożonych modelach organizacyjnych, przez instytucje publiczne i niepubliczne. W kolejnych planach odmrażania życia społecznego nie są nawet wymieniane, tymczasem mają kluczowe znaczenie dla wielu branż powiązanych, dla wielu miejsc pracy, dla międzynarodowego obiegu i mobilności dzieł i twórców - czytamy m.in. w liście.

List ma charakter otwarty i petycję w tej sprawie mogą podpisać organizatorzy i promotorzy innych festiwali. Petycję można znaleźć TUTAJ.

Tak gaśnie Kraków. Piękne ujęcia z drona

Przykładowo krakowskie festiwale generują łącznie impakt na poziomie ok. 500 milionów PLN rocznie i zatrudnienie na poziomie ok. 4 tysięcy miejsc pracy.

Kiedy wrócą imprezy masowe - koncerty, festiwale?

Podczas ogłaszania czwartego etapu odmrażania gospodarki, rząd poinformował, że dostępne będą zgromadzenia do 150 osób. Będą również mogły odbywać się koncerty, ale tylko plenerowe. Podczas ich trwania muszą być jednak zachowane restrykcje. Chodzi tu o:

  • odstęp 2 metrów pomiędzy uczestnikami
  • maksymalną liczbę osób: 150
Posłuchaj, jakie są różnice, między perswazją, a manipulacją. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE