Czereśnie

i

Autor: Pexels.com

WIADOMOŚCI

Ceny czereśni w 2024 r. wystrzelą w kosmos. Tak drogo jeszcze nie było! Ile kosztuje kilogram?

2024-05-18 15:05

Ceny czereśni 2024 znowu będą wysokie. Co roku te owoce są wyczekiwane, a kiedy pojawiają się na straganach, znikają w mgnieniu oka. Trudno się dziwić — tymi niezwykłymi darami natury możemy zajadać się tylko przez krótką chwilę w roku. A jakie są ceny czereśni w 2024 roku? Kwota dla wielu może okazać się zaporowa. Czy będzie taniej?

Spis treści

  1. Kiedy jest sezon na czereśnie?
  2. Ceny czereśni 2024. Ile kosztuje kilogram czereśni?
  3. Czy są już polskie czereśnie?

Kiedy jest sezon na czereśnie?

Lato nadchodzi, a wraz z nim pojawiają się sezonowe owoce. Warto korzystać z tych darów natury, kiedy są dostępne, nie tylko dla ich walorów smakowych, ale także dla wielu cennych witamin i minerałów, które nam dostarczają. A kiedy jest sezon na czereśnie? Już wkrótce te owoce zaczerwienia się na drzewach w polskich sadach. Zwyczajowo zbiory rozpoczynają się w czerwcu i trwają do przełomu sierpnia i września. Warto jednak pamiętać, że ze względu na ocieplenie klimatu, czereśnie mogą pojawić się w sklepach i targowiskach już nieco wcześniej.

Ceny czereśni 2024. Ile kosztuje kilogram czereśni?

Już w ubiegłym roku mówiło się o niebotycznie wysokich cenach czereśni. W tym roku problem może być jeszcze poważniejszy. Obecnie na polskich straganach pojawiają się już te owoce, jednak nie pochodzą z naszego kraju. Najczęściej są importowane z Hiszpanii i Grecji. A ile kosztuje kilogram czereśni? Jak wskazuje portal kobietawsadzie.pl te owoce już teraz osiągają zawrotne kwoty. Za kilogram czereśni na warszawskich straganach trzeba zapłacić nawet 100 złotych. Skąd taka wysoka kwota? Eksperci wskazują, że składa się na to wiele czynników — pierwsze zbiory w sezonie najczęściej są droższe, a ponadto koszt utrzymania sadów z roku na rok jest coraz wyższy. W ramach jednak jak będzie ich coraz więcej, ta cena powinna spadać.

W jakiej dzielnicy jest ta ulica? To quiz dla prawdziwych znawców Krakowa

Pytanie 1 z 15
W jakiej dzielnicy znajduje się ul. Opolska?

Czy są już polskie czereśnie?

Ceny czereśni 2024 mogą przyprawić o zawrót głowy. Sytuacja może jednak ulec poprawie, kiedy na rynku pojawią się polskie owoce. A kiedy będą polskie czereśnie? Tych możemy powoli już wyglądać na straganach. Ze względu na ciepłą aurę, owoce zaczynają dojrzewać wcześniej niż zazwyczaj. Sadownicy zwracają uwagę na to, że drzewa już zakwitły, chociaż zwyczajowo ma to miejsce najwcześniej w połowie maja. To oznacza, że pierwsze polskie czereśnie mogą pojawić się właśnie tuż za połową maja, czyli aż na około trzy tygodnie wcześniej.

Willa Jana Kulczyka w Szwajcarii. Luksus i zbytek to za mało powiedziane, chociaż jest niezwykle stylowo:

"Polonez wiosenny" na Rynku Głównym w Krakowie