Smutne informacje dla dzieci i dorosłych. Jubileuszowa Wielka Parada Smoków odwołana

2020-05-12 10:05
Wielka Parada Smoków
Autor: Grantaire/Wikimedia Commons

W tym roku Smoki nie opanują Krakowa. 20. Wielka Parada Smoków została odwołana. Organizatorzy do ostatniego momentu liczyli, że wydarzenie w stolicy Małopolski się odbędzie.

Tegoroczna Wielka Parada Smoków miała być wyjątkowa. Skumulowały się bowiem dwa okrągłe jubileusze. Po pierwsze w tym roku obchodzimy 75 lat działalności Teatru Groteska. Po drugie dokładnie 20 lat temu przez Kraków po raz pierwszy trasą Wawel - ul. Grodzka - Rynek Główny przeszły Smoki.

Czekaliśmy z nadzieją do niemal ostatnich dni, wciąż wierząc, że może "jakoś się uda", że może »jakoś będzie możliwe« zorganizowanie tegorocznej Parady Smoków. To miało być wyjątkowe spotkanie u stóp Wawelu! (...) Z bólem, ale i zrozumieniem towarzyszących okoliczności, tegoroczną jubileuszową Paradę Smoków musimy odwołać – napisał w liście do mieszkańców Krakowa dyrektor Teatru Groteska Adolf Weltschek, twórca i reżyser parady.

Wielka Parada Smoków w Krakowie co roku przyciągała tysiące osób. Na to wyjątkowe wydarzenie do stolicy Małopolski przyjeżdżały osoby z całego kraju. Wielka Parada Smoków to nie tylko pochód po ulicach Starego Miasta. To także niezapomniane widowisko na Wiśle, liczne pikniki oraz konkursy. Co roku wieczorny spektakl na rzece odbywał się pod innym motywem przewodnim. Główną rolę odgrywały w nim wielkogabarytowe smoki z całej Europy. Jak podaje organizator wydarzenia, widowisko na Wiśle obejrzało w sumie ponad milion widzów.

Jedyne, na co wciąż pozostaje nam liczyć to… bezpieczne czasy dla nas wszystkich i nadzieja na przetrwanie kultury i środowiska artystycznego. Dlatego dzisiaj nie żegnamy się z Wami; mówimy jedynie DO ZOBACZENIA! - zakończył list Adolf Weltschek.

Poznaj 10 praktycznych zastosowań wazeliny w kosmetyce. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
COŚ DOBREGO #21
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE