Quebonafide

i

Autor: PAWEL SKRABA/REPORTER

Quebonafide podpadł! Holokaust w MATCHA LATTE "trywializuje naszą wspólną historię"

2020-12-30 15:55

Nowa piosenka Quebonafide, MATCHA LATTE, narobiła sporo zamieszania. Nie wszystkim podobają się wersy Ciechanowskiego rapera. W refrenie Quebonafide porównuje sytuację w Polsce do Holokaustu. Jonny Daniels i ocalały z Holokaustu Edward Mosberg wydali wspólne oświadczenie, w którym krytykują tekst.

Nowa piosenka Quebonafide narobiła sporo zamieszania! MATCHA LATTE. W niespełna dobę kawałek zrobił ponad 600 tysięcy wyświetleń na YouTube. O Quebonafide mówią dziś wszyscy! Jednak słychać nie tylko słowa pochwały...

Jonny Daniels i ocalały z Holokaustu Edward Mosber krytykują Quebonafide. W refrenie MATCHA LATTE muzyk porównuje sytuację w kraju do Holokaustu.

ESKA XD #012

Quebonafide krytykowany za wersy o Holokauście w MATCHA LATTE

Nowa piosenka Quebonafide MATCHA LATTE wzbudziła mnóstwo kontrowersji. Raper krytykuje sytuację w kraju, porównując ją do Holokaustu:

Polska radość tu się kończy, mam dość

Bo nawet mefedron ma lepszy skład niż nasz rząd

Spokojnie robię, co kocham

Za oknem modern holocaust

Rapuje Quebonafide.

To porównanie spotkało się z krytyką. Założyciel Fundacji From the Depths Jonny Daniels i jej przewodniczący, ocalały z Holokaustu Edward Mosberg wydali wspólne oświadczenie.

Czytamy.

Dalej Jonny Daniels i ocalały z Holokaustu Edward Mosberg przekonują, że Quebonafide "jako lider dzisiejszej młodzieży powinien przeprosić za to porównanie".

Teksty porównujące dzisiejsze polskie ulice - przestrzeń "za oknem" - do "współczesnego Holokaustu" są daleko posuniętym nadużyciem.Niezależnie od tego, jak ocenia się napiętą sytuację polityczną w Polsce, porównywanie jej do czasów, w których miliony Polaków, 6 milionów Żydów i miliony osób innych narodowści zostało brutalnie zamordowanych przez niemieckich nazistów jest niedopuszczalne i trywializuje naszą wspólną historię.

Światło dziennie ujrzał dziś utwór "Matcha Latte" polskiego rapera Quebonafide, który naszym zdaniem zawiera...Opublikowany przez Jonnego Danielsa Wtorek, 29 grudnia 2020

Ile lat mają te gwiazdy?

Pytanie 1 z 6
Ile lat ma Eva Mendes?