Półnaga kobieta na pogrzebie księcia Filipa! Jest wideo z aresztowania działaczki

2021-04-18 9:58 mm
Pogrzeb księcia Filipa - rozebrana kobieta przed zamkiem Windsor
Autor: Rex Features/East News

Sobotni pogrzeb księcia Filipa nie ustrzegł się skandalu. Uroczystości zakłóciła przed zamkiem Windsor rozebrana kobieta. Działaczka protestowała topless na rzecz ratowania planety. Kobieta została zatrzymana i aresztowana. Zdarzenie uchwyciły kamery.

W sobotę 17 maja odbył się pogrzeb księcia Edynburga. Mąż Elżbiety II został pochowany po skromnej uroczystości, w której uczestniczyli jedynie najbliżsi członkowie rodziny i pracownicy dworu. 

W pewnym momencie uroczystości pogrzebowe zostały zakłócone przez kobietę, która rozebrała się i półnaga wybiegła na ulicę, wzywając do ratowania planety. Na razie nie wiadomo, kim jest protestująca działaczka i jakie były jej prawdziwe motywy.

Nagi protest na pogrzebie Filipa

Do zdarzenia doszło zaraz po zakończeniu minuty ciszy dla uczczenia zmarłego w wieku 99 lat księcia Filipa. Rozebrana kobieta wybiegła z tłumu w chwili, w której zgromadzeni przed pałacem Windsor ludzie zaczęli klaskać. Kobieta próbowała wdrapać się na pomnik królowej Wiktorii, ale policjanci szybko poradzili sobie z jej schwytaniem. 

Całe zdarzenie zostało nagrane. Filmy z uwiecznionym incydentem znajdziecie poniżej.

Książę Filip był mężem królowej Elżbiety II od 20 listopada 1947, czyli przez przeszło 73 lata. W lutym tego roku książę Edynburga trafił do szpitala, gdzie przeszedł zabieg kardiologiczny. 

Monarcha zmarł w wieku 99 lat w piątek 9 kwietnia 2021 roku.

Książę Filip wyszedł ze szpitala
Autor: GLYN KIRK/AFP/East News
Książę Filip nie żyje
NAJNOWSZE