Piosenkarz Michał W. z poważnymi zarzutami! O co chodzi?

2021-10-19 11:37 AM
Michał Wiśniewski
Autor: WBF

Michał W. ma poważne kłopoty. We wtorek prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga przedstawiła mu zarzut. Preczytajcie czego dotyczy!

Znany piosenkarz Michał W. z zarzutami! Jak czytamy na RMF24.pl, artysta miał usłyszeć we wtorek zarzut „ doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem znacznej wartości Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej w Wołominie w kwocie 2 800 000 zł.”

Dokładnie chodzi o to, że podejrzany miał znacznie zawyżyć swoje zarobki, by otrzymać wyższą kwotę kredytu. Podobno podał też nierzetelne dane dotyczące dochodów poręczyciela.

Daria niczym Amy Winehouse. Magiczne wykonanie w ESKA Live

Mało tego, w 2006 roku, Michał W. otrzymał pożyczkę na wspomnianą wyżej kwotę, jednak rzekomo jej nie spłacił…

Do sprawy piosenkarz odniósł się kilka dni temu, pisząc w oświadczeniu na Facebooku:

Prawdą jest, że byłem klientem SKOK Wołomin, który udzielił mi 15 lat temu kredytu, a który spłacałem. Ze względu na utratę płynności finansowej pojawiły się opóźnienia w spłacie przedmiotowego kredytu, jak również innych zobowiązań. Utrata płynności finansowej nie jest przestępstwem, a łączenie mnie z medialną sprawą nieprawidłowości w SKOK Wołomin, w mojej ocenie, służy nagłośnieniu sprawy i ubarwieniu jej na czerwono”.

Prokuratura postawiła artyście zarzuty, gdy ten miał mieć jeszcze 2,5 mln zł długu do spłacenia. 

Za czyn ten może grozić nawet do 10 lat więzienia.

QUIZ: Zgadnij, jaką gwiazdą jestem

Pytanie 1 z 6
Jestem w szpitalu i sytuacja jest poważna. Nie powstrzyma mnie to jednak przed złożeniem pozwu o rozwód! Faktycznie, dokumenty składamy już 3 raz. Ale tym razem więcej szans nie będzie! Kim jestem?

Zobacz też: 

NAJNOWSZE