PewDiePie wrócił na Youtube i wyśmiewa kolegę. Jake Paul naciąga fanów?

2020-02-26 13:24 mw
PewDiePie i Jake Paul
Autor: youtube.com / PewDiePie / Jake Paul

PewDiePie powrócił na YouTube i od razu przeszedł do konkretów, atakując jednego z kolegów po fachu. Jeden z najsłynniejszych youtuberów zaatakował Jake’a Paula, który namawia swoich fanów do oglądania płatnych filmików z coachingiem. PewDiePie nie zostania na nim suchej nitki.

Jake Paul nie ma ostatnio dobrej passy. Brat Logana Paula najpierw został zmieszany z błotem przez Gigi Hadid, która stanęła w obronie swojego chłopaka, Zayna Malika. Jake Paul bez powodu zaatakował byłego członka One Direction, za co ostatecznie przeprosił i usunął obraźliwy tweet. 

Teraz brat Logana Paula podpadł jednemu z najpopularniejszych youtuberów świata. PewDiePie poświęcił cały film na wyśmianie nowej inicjatywy kolegi. Youtuber nie zostawia na koledze z branży przysłowiowej suchej nitki, zdanie po zdaniu ośmieszając jego najnowszy projekt.

Jake Paul uruchomił niedawno przedsięwzięcie pod dumną nazwą Financial Freedom Movement - Ruch Wolności Finansowej. Brzmi wyniośle, ale w rzeczywistości jest to dostępny za pieniądze kanał z poradami wideo. Klasyczny coaching, jakiego ZA DARMO można znaleźć na YouTube na tony. 

Z jakichś powodów jednak Jake Paul uznał, że fani będą chcieli płacić mu za motywacyjne filmy z udziałem “ekspertów”.

JAKE PAUL NACIĄGA FANÓW?

PewDiePie (prawdziwe nazwisko Felix Kjellberg) wziął na warsztat cały film reklamujący Financial Freedom Movement Jake’a Paula i krok po kroku wyśmiał teksty kolegi z branży.

Co słychać u Jake’a? Czy w końcu zgolił się na łyso? Nad tym się zastanawiam…

- zaczął z grubej rury PewDiePie, pokazując w tle stopklatki z widocznymi zakolami na głowie kolegi.

Dalej było tylko gorzej. PewDiePie wyśmiał m.in. “tuzin ekspertów”, jakimi kusi potencjalnych klientów Jake Paul. Okazuje się, że w rzeczywistości jest ich... tylko dziewięciu.

Jake, może gdybyś został w szkole, wiedziałbyś, ile to “tuzin”

- nabija się z Jake'a Paula PewDiePie.

Youtuber skrytykował też m.in. teksty, w których Jake Paul mówi swoim fanom, że jeśli nauczą się, jak osiągnąć “finansową niezależność”, nie będą musieli brać kredytów studenckich.

Kredyt studencki to najtańsza pożyczka, jaką możesz gdziekolwiek dostać

- odbija piłeczkę PewDiePie.

Co ważne, PewDiePie nie poprzestał na samym wyśmiewaniu filmiku reklamującego nowy produkt Jake’a Paula. Youtuber postanowił osobiście sprawdzić, co dostaje klient po wpłaceniu pieniędzy i w tym celu sam założył sobie konto na stronie projektu Paula.

Po wpłaceniu kasy PewDiePie pokazał zawartość serwisu, w tym posty użytkowników, którzy pytają, jak można zrezygnować z usługi. Youtuber stwierdził też, że podobne coachingowe filmy dostępne są bez problemu za darmo.

Jake Paul nie będzie chyba zachwycony recenzją starszego stażem kolegi. Zwłaszcza, że PewDiePie ma pięciokrotnie (!) więcej fanów. Jego kanał subskrybuje 100 milionów osób, podczas gdy kanał Jake’a Paula obserwuje 20 mln użytkowników YouTube.

NAJNOWSZE