Michał Wiśniewski śpiewa o Kaczyńskim? Piosenka "Prezes" hymnem protestów?

2020-10-28 6:43 mm
Michał Wiśniewski
Autor: WBF Michał Wiśniewski napisał piosenkę o Kaczyńskim

W sieci pojawiła się piosenka napisana prawdopodobnie o Jarosławie Kaczyńskim. Jej autorem i wykonawcą jest Michał Wiśniewski, lider zespołu Ich Troje. Jak sam przyznaje, piosenka jest "chamska i obleśna". Niektórzy twierdzą jednak, że utwór może stać się nieoficjalnym hymnem trwających protestów.

Michał Wiśniewski napisał piosenkę o Jarosławie Kaczyńskim? Tak jego nowe dzieło zostało odebrane przez fanów. Tekst utworu, jak sam pisze autor, jest brzydki, chamski i obleśny. Ale Michał Wiśniewski twierdzi, że taki właśnie musi być w obliczu tego, co dzieje się obecnie w Polsce.

Ten tekst jest brzydki, gęsty, chamski i obleśny.Ma ukazać frustrację zwykłego porządnego człowieka na totalną obłudę układów społeczno-politycznych wszystkich maści (!),choć z dość mocno widoczną egzemplifikacją.Wstydzimy się tych emocji i ich sposobu wyrażania i przeraża nas to, że to może być konieczny i jedyny sposób na przedarcie się do zakłamanych umysłów wielu ludzi.

ALBO I NIE.

słowa i muzyka: awerato

- napisał Michał Wiśniewski na Instagramie w poście, w którym zamieścił wideo z piosenką o "prezesie".

Utwór "Prezes" znajdziecie poniżej. UWAGA: tekst piosenki z uwagi na wulgaryzmy przeznaczony jest dla osób dorosłych.

Piosenka "Prezes" hymnem protestów?

Piosenka Michała Wiśniewskiego o Jarosławie Kaczyńskim pojawiła się w sieci krótko po opublikowaniu przez prezesa PiS nagranego i zmontowanego wcześniej oświadczenia, w którym Kaczyński wezwał swoich zwolenników do obrony polskich kościołów. Nagranie Kaczyńskiego zostało przez wielu komentujących porównane do wystąpienia generała Jaruzelskiego z 1981 roku, kiedy wprowadzano w Polsce stan wojenny. 

Oświadczenie prezesa PiS było reakcją Kaczyńskiego na strajk kobiet, czyli protesty przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego, który 22 października uznał, że zapis ustawy dopuszczający aborcję w przypadku poważnego uszkodzenia płodu jest niezgodny z konstytucją. 

Do strajku kobiet dołączyło wiele polskich gwiazd, część z nich wraz z protestującymi pojawiła się na ulicach miast. Protesty Polek poparło też kilka znanych zagranicznych gwiazd, w tym Miley Cyrus i Dua Lipa.

Kaczyński o strajku kobiet

Piosenka "Prezes" w oczach fanów

Jak łatwo się domyślić, piosenka "Prezes" wywołała entuzjazm wśród fanów Michała Wiśniewskiego. Tekst utworu wyraźnie spodobał się obserwującym jego konto na Instagramie użytkownikom. Oto ich wybrane reakcje:

Super nuta brawo Michaś👍😄👏👏❤️

ZAWODOWO👏👏👏

Panie Michale, jak ja Pana teraz kocham! 😂🔥🔥🔥❤

Idealna piosenka w tych popieprzonych czasach 👏 Michał uwielbiam Cię 💕💕💕

Ok. Nie jestem ani twoja fanka, ani antyfanka.Raczej stosunek mam ambiwalentny, ale... ale tym masz u mnie ❤️brawa jak stad do Patagonii! Absolutnie genialne! Szacuneczek ! W punkt! Oficjalnie wygrywasz internety Panie Michale! 😁👍🏻

NAJNOWSZE