Miley Cyrus wspiera Polki! Protesty przeciwko zakazowi aborcji dotarły za ocean

2020-10-26 16:03 es
Miley Cyrus
Autor: face to face/FaceToFace/REPORTER

Decyzja Trybunału Konstytucyjnego wywołała ogromne oburzenie. Zgodnie z wyrokiem, nie będzie można przeprowadzać aborcji nawet w przypadku płodów z poważnymi wadami, niedającymi szans na przeżycie. Polki wyszły na ulicę. Protest przeciwko zakazowi aborcji dotarł nawet za ocean. Miley Cyrus wspiera kobiety!

Obowiązujący do tej pory w Polsce "kompromis" aborcyjny był jednym z najsurowszych przepisów w Europie. Dopuszczał aborcję m.in. w przypadku ciężkiej wady płodu. Niewykształcony kręgosłup, czy zwyrodnienie czaszki nie dawały szans na przeżycie choćby kilku godzin po narodzinach. Wyrok Trybunału Konstytucyjnego stwierdza, że ten zapis jest niezgodny z konstytucją. A zatem kobiety mają rodzić nawet śmiertelnie chore dzieci.

Ta decyzja wywołała ogromny sprzeciw w całej Polsce. Osoby wyszły na ulice i manifestują swoją złość. Skala protestów przeciwko zakazowi aborcji jest tak duża, że dotarła nawet za ocean.

ESKA XD #007

Miley Cyrus wpiera protestujące kobiety

Kobiece demonstracje trwały przez cały weekend na ulicach wielu polskich miast. Ich skala jest ogromna! O przerażającym wyroku TK rozpisują się już zagraniczne media. Informacja o zakazie aborcji w Polsce dotarła także do Miley Cyrus.

Miley Cyrus jest założycielką fundacji Happy Hippie Foundation. Stowarzyszenie udostępniło anglojęzyczną informację o sytuacji w Polsce. Jest tam także spis organizacji, które walczą o prawa kobiet.

Informację o protestach przeciwko aborcji udostępniła na swoim instastories sama Miley Cyrus.

Dobra promocja kraju?

NAJNOWSZE