Dua Lipa wsparła strajk kobiet! Poszła w ślady Miley Cyrus

2020-10-27 11:34 kp
Dua Lipa wspiera strajk kobiet
Autor: Invision/Invision/East News; Piotr Molecki/East News

Strajki kobiet w Polsce odbijają się coraz szerszym echem również w światowym showbiznesie! Wśród największych gwiazd muzyki nie brakuje tych, które regularnie angażują się w ważne wydarzenia na świecie, zwłaszcza, jeśli te dotyczą praw człowieka. Walka Polek o prawo do aborcji w przypadku ciężkich wad płodu poruszyła nie tylko Miley Cyrus, ale i Dua Lipę!

Strajk kobiet w Polsce trwa. Od czwartkowego wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który uznał, że usunięcie ciąży w przypadku ciężkich i nieuleczalnych wad płodu jest niezgodne z konstytucją, tysiące Polek wychodzą na ulice, by walczyć o swoje prawa. Specjaliści nie mają bowiem wątpliwości, że wyrok Trybunału w rzeczywistości całkowicie likwiduje w Polsce prawo do aborcji i podważa sens badań prenatalnych.

W strajki kobiet natychmiast włączyły się dziesiątki polskich gwiazd - część z nich wspiera protestujące wirtualnie, a część solidarnie protestuje na ulicach swoich miast. O protestach przeciwko zakazowi aborcji w Polsce informują media z całego świata. O tym, co dzieje się w kraju dowiadują się też gwiazdy showbiznesu z Miley Cyrus na czele.

>> Miley Cyrus wspiera Polki! Protesty przeciwko zakazowi aborcji dotarły za ocean

ESKA XD #007

Dua Lipa wspiera protesty w Polsce

Miley Cyrus od dawna czynnie bierze udział we wszelkich kampaniach na rzecz praw człowieka i równouprawnienia. Gdy zatem dotarły do niej informacje o strajkach kobiet w Polsce, przekazała je dalej za sprawą swojej fundacji Happy Hippie - łatwo wyobrazić sobie, jak wielki zasięg mają posty przez nich udostępniane! I właśnie w ten sposób post na temat polskich strajków, w którym w języku angielskim można przeczytać o tym, co dzieje się w Polsce, trafił do samej Dua Lipy.

Jedna z najpopularniejszych brytyjskich wokalistek na świecie udostępniła go dalej na swoim Insta Story. Możemy się więc spodziewać, że o strajkach kobiet w Polsce za chwilę będą informowały kolejne gwiazdy.

>> Maffashion popiera strajk kobiet i pokazuje wymowną mapę Polski. Pod postem ostra dyskusja

Spodziewaliście się, że o protestach w Polsce zrobi się głośno na świecie?

Dua Lipa wspiera strajk kobiet
Autor: Instagram/ Dua Lipa
Dua Lipa wspiera strajk kobiet
Autor: Instagram/ Dua Lipa
NAJNOWSZE