Meghan Markle i książę Harry wciąż używają tytułów? Akt urodzenia Lilibet wiele zdradza

2021-07-08 17:20 es
Meghan Markle i książę Harry
Autor: SplashNews.com/East News

Minął już ponad miesiąc, odkąd Meghan Markle i książę Harry zostali rodzicami po raz drugi. Jednak dopiero teraz zagraniczne media dotarł do aktu narodzin Lilibet Diany. Dokument zawiera typowe informacje jak imię czy data narodzin. Zainteresowanie wzbudza jednak rubryka rodzice. Czy Meghan Markle i książę Harry wciąż używają tytułów królewskich?

Minęło sporo czasu, odkąd Meghan Markle i książę Harry opuścili rodzinę królewska. Para najpierw uciekła do Kanady, by ostatecznie osiąść w Montecito w Kaliforni. Chociaż oficjalnie przestali być członkami rodziny królewskiej, ich życie naturalnie wciąż się z nią łączyło. Chociażby z powodu głośnego wywiadu u Oprah Winfrey, gdzie opowiedzieli o kulisach swojej ucieczki.

Meghan Markle i książę Harry nie mogą już używać tytułów królewskich. Czy stosują się do tego zakazu?

ESKA XD #026 - MANESKIN, ROLNICY, PLAŻA i PROBLEMY Z KLIMATYZACJĄ

Meghan Markle i książę Harry używają tytułów królewskich?

Gdy Meghan Markle i książę Harry się pobrali, zyskali tyły księcia i księżnej Sussexu. Jednak odkąd opuścili rodzinę królewską, nie mogą już z nich korzystać. Warto jednak wspomnieć, że urodzony w monarchii Harry, pozostał księciem. Jednak nie wolno mu używać określenia "Jego Królewskiej Wysokości" - His Royal Highness.

Jak zatem podpisują się teraz Meghan markle i książę Harry w oficjalnych dokumentach? Wyszło to na jaw przy okazji narodzin ich córki, Lilbet Diany.

Miesiąc po narodzinach dziewczynki zagraniczne media dotarły do aktu urodzenia. Poza informacjami takimi jak imię, czy data i miejsce narodzin jest tam także mowa o rodzicach.

W przypadku Archiego Harry i Meghan byli opisani jako Jego Królewska Wysokość Henry Charles Albert David Książę Sussexu i Rachel Meghan Jej Królewska Wysokość Księżna Sussexu.

W przypadku Lilibet sytuacja wygląda inaczej. Harry został przedstawiony jako książę Sussexu Jego Królewska Wysokość. Tymczasem mama dziewczynki została wpisana bez królewskiego tytułu, lecz z nazwiskiem panieńskim: Rachel Meghan Markle.

Warto zwrócić uwagę, że właśnie zwrotu "His Royal Highness" książę Harry miał NIE używać, po opuszczeniu rodziny królewskiej. Będzie kolejna drama?

NAJNOWSZE