Mata ma problem? "Patointeligencja" bez zgody władz liceum na wykorzystanie wizerunku

2019-12-19 11:26 mw
Mata - Patointeligencja
Autor: youtube.com / Mata

Mata ze swoim najnowszym singlem "Patointeligencja" nie schodzi z czołówek polskich portali. Mocny przekaz o ciemnej stronie tzw. bananowej młodzieży z najlepszych warszawskich szkół mocno podzielił odbiorców. Jedni chwalą Matę za autentyczność, a inni krytykują wulgarność tekstu jego nowego kawałka. W sprawie teledysku "Patointeligencja" mieli wypowiedzieć się także przedstawiciele byłej szkoły Maty. Klip i tekst piosenki podobno nie spodobały się dyrekcji jego byłego liceum.

Jak donosi Onet, dyrekcja liceum, do którego uczęszczał Mata, jest oburzona jego najnowszym teledyskiem "Patointeligencja". Z ustaleń portalu wynika, że władze szkoły miały nawet prosić o konsultację prawników. Prawdopodobnie mogło chodzić o sprawdzenie, czy Mata miał prawo wykorzystać w swoim klipie wizerunek szkoły.

Teledysk Maty "Patointeligencja" w dużej części nakręcony jest na tle budynku warszawskiego liceum im. Batorego, w którym uczył się Mata, czyli Michał Matczak. Dodatkowo raper i jego koledzy występują w teledysku "Patointeligencja" w charakterystycznych swetrach z logo liceum Batorego.

Onet cytuje nieoficjalne stanowisko dyrekcji II Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Batorego w Warszawie. 

Nie będziemy promować tego typu twórczości jakiegoś naszego absolwenta

- mieli powiedzieć przedstawiciele byłej szkoły Maty.

Dla przedstawicieli warszawskiego II Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Batorego piosenka i teledysk Maty "Patointeligencja" jest skandalem. W rozmowie z Gazetą Wyborczą mówił o tym wicedyrektor szkoły, Krzysztof Ściechowski.

Zestawienie tego tekstu z wizerunkiem szkoły jest oburzające. Nikt nie został w Batorym złapany pod wpływem alkoholu czy narkotyków

- powiedział w rozmowie z Gazetą Wyborczą.

Mata
Autor: youtube.com

Kim jest Mata?

Autor kawałka "Patointeligencja" ukrywający się pod pseudonimem Mata naprawdę nazywa się Michał Matczak i jest synem znanego radcy prawnego i profesora UW, Marcina Matczaka.

Więcej o relacji Maty z ojcem możecie dowiedzieć się z artykułu zamieszczonego pod poniższym linkiem:

>> Mata wzorem dla własnego ojca? Profesor ceni jego autentyczność. Pisze o tym na blogu!

Mata
Autor: youtube.com
NAJNOWSZE