Mata nie chciał być sławny jak Taco Hemingway? "To go przytłacza"

2019-12-17 11:15 mw
Mata i Taco Hemingway
Autor: youtube.com / Mata, Marcin Bruniecki/REPORTER

Czy Mata spodziewał się, jak wielki sukces odniesie jego najnowszy singiel "Patointeligencja"? Wygląda na to, że nie! Podczas niedawnego wywiadu syn profesora Marcina Matczaka wspominał, że nie zazdrości Taco Hemingwayowi sukcesu, bo ten chyba trochę go przytłacza. Tymczasem nowy utwór Maty "Patointeligencja" podbija YouTube, wykręcając wyniki, jakimi może się pochwalić niewielu polskich raperów.

Mata to młody polski raper, o którym od kilku dni rozpisują się wszyscy - nawet poważne serwisy, na co dzień unikające takich tematów, jak gwiazdy polskiego hip-hopu.

Powodów jest kilka... Po pierwsze Mata wyróżnia się na tle znakomitej większości polskich wykonawców rap, bo nie jest "dzieckiem ulicy" - autor hitu "Patointeligencja" pochodzi z tzw. dobrego domu i bogatej rodziny. Po drugie - ojciec Maty to znany radca prawny i profesor Uniwersytetu Warszawskiego, Marcin Matczak. Tata rapera wiele razy zabierał głos w publicznych debatach, dlatego kontrowersyjne i ostre teksty jego syna natychmiast stały się pożywką dla wrogów profesora.

Jedno jest pewne - Mata ze swoim kawałkiem "Patointeligencja" narobił w końcówce roku wielkiego zamieszania i raczej już nie uniknie rozgłosu.

Czy marzył o takim sukcesie? Wydaje się, że nie. W każdym razie tak wynika z jego nie tak dawnej wypowiedzi!

"SŁAWA PRZYTŁACZA"

Nowy utwór Maty "Patointeligencja", który jest zapowiedzią debiutanckiego albumu rapera "100 dni do matury", wykręca na YouTube niewiarygodne wyniki. Po kilku dniach od premiery licznik przy wideo "Patointeligencja" osiągnął już ponad 5 milionów odtworzeń. Oczywiście rozpędu nabrały także starsze kawałki Maty, np. "Biblioteka Trap" (3,8 mln wyświetleń).

>> Mata - Patointeligencja. Syn znanego profesora robi rapy, "bo miał dość"?

Oczywiście do wyników, jakimi może się pochwalić na YouTube np. Taco Hemingway, ciągle jeszcze wiele brakuje, ale przecież Filip jest obecny na rynku znacznie dłużej i jego kawałki regularnie goszczą na radiowych playlistach, a Mata dopiero się rozkręca.

Pytanie tylko, czy tak naprawdę chciałby osiągnąć popularność, jaką notuje wspomniany Taco...

Jesienią 2019 roku, podczas rozmowy z CGM, Mata został zapytany, czy jest coś, czego nie zazdrości Taco Hemingwayowi.

Nie zazdroszczę mu na pewno sławy, która wydaje mi się, że go przytłacza trochę

- odpowiedział Mata.

Mata - Patointeligencja
Autor: Youtube/ SBM Label

Oczywiście Mata od dawna wie, że trudno mu będzie uniknąć porównań do Taco Hemingwaya. Sam zresztą właśnie o tym rapuje w kawałku "Biblioteka Trap".

Nagrałem se EP-kę o petkach i ktoś mi napisał komentarz
Lil Adi, Lil Adi, Filip Szcześniak wbił się na smerfa
I była to dla mnie bardzo niewygodna metka
Więc zgoliłem wąsa, bo bałem się, że tak do końca kariery mnie będą określać
A Michał tak nie chciał, bo o kseroboyach za dziecka śpiewała mu kiedyś Molesta

Jak widać, już wtedy Mata chciał za wszelką cenę uniknąć porównań do starszych stażem polskich raperów. "Lil Adi" to oczywiście odniesienie do Adiego Nowaka

Mata
Autor: youtube.com
NAJNOWSZE