Syn Magdaleny Stępień ma nowotwór

i

Autor: Getty Images

Magda Stępień ujawnia wstrząsające szczegóły o chorobie dziecka: "Guz ma 12 cm"

2022-02-04 15:33

Magdalena Stępień to była uczestniczka popularnego programu "Top Model". Celebrytka podzieliła się z fanami swoją życiową tragedią - jej mały synek cierpi na bardzo rzadką i agresywną odmianę nowotworu. Ujawnione przez kobietę szczegóły wstrząsnęły fanami.

Magda Stępień zasłynęła występem w 5. edycji polskiego programu "Top Model". Następnie głośno było o jej związku ze sportowcem Jakubem Rzeźniczakiem, który niestety nie zakończył się szczęśliwie. Teraz w życiu kobiety rozgrywa się prawdziwy dramat - u jej półrocznego synka Oliwiera zdiagnozowano rzadką i niezwykle agresywną odmianę nowotworu.

Magdalena Stępień zwróciła się do fanów z prośbą o pomoc. Ruszyła zbiórka, a wsparcie okazała między innymi Anna Lewandowska. Szczegóły poniżej.

Zobacz także: Nie żyje polska modelka. Muzyk poinformował o tragedii na swoim Instagramie

Magda Stępień ujawnia wstrząsające szczegóły o chorobie dziecka

Zgodnie z wpisem, który Magda Stępień opublikowała na Instagramie, u małego Oliwiera zdiagnozowano nowotwór wątroby. Guz ma aż 12 centymetrów i jest to mięsak tkanek miękkich - jeden z najrzadszych, bardzo agresywnych i opornych na leczenie nowotworów złośliwych. Na domiar złego, szansa na wyleczenie takiego nowotworu w Polsce wynosi zaledwie 2%.

[...] po wielu badaniach usłyszałam potworną diagnozę – mój półroczny synek ma ogromnego, bo aż 12 cm guza na wątrobie! W tym momencie jakby cały świat się zawalił! Wynik histopatologiczny dał przerażającą odpowiedź – MALIGNANT RHABDOID THUMOR LIVER. Jeden z najrzadszych, bardzo agresywnych i opornych na leczenie nowotworów złośliwych - mięsak tkanek miękkich, a w naszym przypadku wątroby. W Polsce Oliwier jest prawdopodobnie trzecim dzieckiem z takim rozpoznaniem. Z informacji, które do mnie dotarły dowiedziałam się, że szansa na wyleczenie Mojego Małego Wojownika w Polsce to tylko 2%!!! Nie ma tutaj leku, który zatrzymałby te komórki nowotworowe - wyjaśniła Magdalena Stępień.

Kobieta rozpoczęła poszukiwania możliwości leczenia poza granicami naszego kraju. Pomoc zaoferowała Anna Lewandowska, która pomogła nawiązać kontakt z kliniką w Izraelu. Tam właśnie stosowane są najnowocześniejsze metody leczenia. Wszystko to kosztuje jednak gigantyczne pieniądze.

W związku z tym powstała specjalna zrzutka, która ma pomóc w zgromadzeniu funduszy potrzebnych na leczenie chłopca. W chwili powstawania tego artykułu zbiórkę wsparło już 16 419 osób, a zgromadzona kwota znacząco przewyższyła docelową. 

Zobacz także: Zwiastun filmu o Annie Przybylskiej. Fani zalani łzami: "Zawsze w sercu"

Łzy w finale „The Voice Senior”