Elon Musk już wycofał poparcie dla Kanye Westa! Poszło o szczepionki?

2020-07-10 13:12 KP
Elon Musk
Autor: WIN MCNAMEE/Getty AFP/East News

Dla każdego kandydata na ważny urząd poparcie znanych, lubianych i cenionych osób jest bezcenne. Dlatego też, gdy wraz z ogłoszeniem przez Kanye Weste jego kandydatury na prezydenta USA, swoje poparcie dla niego wyraził Elon Musk, wydawało się, że sprawy mogą potoczyć się w zupełnie zaskakującym kierunku. Poparcie szefa Tesli dla rapera trwało jednak... niecały tydzień.

Kanye West na poważnie próbuje rozkręcić swoją kampanię wyborczą. Mąż Kim Kardashian ogłosił w weekend, że planuje odebrać prezydenturę Donaldowi Trumpowi, a kilka dni później założył własną partię polityczną o wymownej nazwie Birthday Party. I o ile Kim gorąco wspiera jego pomysł na zajęcie fotela prezydenta Stanów Zjednoczonych i już wyobraża sobie siebie w roli pierwszej damy, jak dotąd jedyny poważny poplecznik Kanye Westa właśnie wycofał swoje poparcie.

Przypomnijmy, że kandydatura Kanye Westa na prezydenta Stanów Zjednoczonych wywołała raczej negatywne emocje wśród gwiazd. Hilary Duff natychmiast wyśmiała celebrytę, a Jamie Foxx w ostrych słowach dał do zrozumienia, że obecna sytuacja w USA to nie czas na zabawę w prezydenturę przez kolejnego celebrytę.

>> Jamie Foxx ostro o kandydaturze Kanye Westa na prezydenta "Pie*****e!"

Elon Musk wycofuje poparcie dla Kanye Westa

Kanye West dotąd mógł się jednak cieszyć poparciem wyjątkowo wpływowej osoby - Elona Muska. Szef Tesli jeszcze w weekend pod tweetem rapera o potrzebie budowania przyszłości i jego startu w wyborach pisał:

Masz moje pełne wsparcie!

Nie minął jednak tydzień, podczas którego Kanye West zaskakiwał swoimi kolejnymi wypowiedziami, a Elon Musk musiał zrewidować swoje poglądy na program polityczny muzyka. Skąd te wątpliwości? Wszystko z powodu kontrowersyjnych wypowiedzi rapera na temat szczepionek (jego zdaniem w szczepionkach znajdują się czipy, które mają pomóc w kontrolowaniu ludzkości) oraz organizacji Planned Parenthood, której misją jest świadczenie podstawowych usług z zakresu opieki zdrowotnej, takie jak badania i leczenie chorób przenoszonych drogą płciową, kontrola urodzeń, badania kobiet a także profilaktyka raka, aborcja, terapia hormonalna i leczenie niepłodności. To z kolei zdaniem Kanye Westa "dzieło diabła".

>> Kanye West o organizacji, którą wspiera Kim: „dzieło diabła”. Czeka ich kolejna kłótnia?

Gdy więc w mediach pojawiły się artykuły streszczające krótko poglądy męża Kim Kardashian na temat szczepionek i opieki zdrowotnej dla kobiet, Elon Musk pod jednym z nich napisał w komentarzu:

Chyba możemy mieć więcej różnic w poglądach niż przewidywałem.

- czytamy.

Myślicie, że ktoś publicznie poprze Kanye Westa po takich wypowiedziach?

Hotplota.pl: Rozwody gwiazd; nieostrożna Sofia Richie; wyrzeźbiony Leonardo DiCaprio

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

NAJNOWSZE