Polskie gwiazdy na strajku kobiet! Mucha, Koroniewska i inne protestują

2020-10-27 9:42 kp

Od czwartku w całej Polsce odbywają się strajki kobiet, gdzie Polki protestują przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego, który stwierdził, że usunięcie ciąży ze względu na ciężkie i nieodwracalne wady płodu jest niezgodne z konstytucją. Wiele polskich gwiazd od początku głośno popierało protesty, a sporo z nich osobiście bierze udział w strajkach. Zobaczcie ich zdjęcia!

Po głośnych Czarnych Protestach z 2016 roku polskie kobiety znów wyszły na ulice, by walczyć o swoje prawa. Wyrok Trybunału Konstytucyjnego, który uznał aborcję ze względu na ciężkie wady płodu za niezgodną z konstytucją, to zdaniem protestujących Polek odbieranie ich podstawowych praw i narażanie na cierpienia, a nawet utratę życia. Stąd hasła, które pojawiają się na strajkach, takie jak "piekło kobiet" czy "to jest wojna".

Strajki kobiet szybko poparły w sieci niemal wszystkie największe polskie gwiazdy. Znane kobiety opowiedziały się po stronie protestów i zapowiedziały, że będą walczyły u boku strajkujących na ulicach. Niektóre z nich podzieliły się swoimi dramatycznymi przeżyciami - jak Joanna Koroniewska, która wyznała, że wielokrotnie straciła ciążę.

>> Polskie gwiazdy reagują na wyrok TK w sprawie aborcji! "Miałam osiem ciąż. Obumierały"

ESKA XD #007

Gwiazdy na strajkach kobiet

Teraz wiele znanych kobiet dołączyło osobiście do protestów, które od wielu dni odbywają się na ulicach polskich miast. Gwiazdy w maseczkach i z transparentami maszerowały u boku strajkujących.

MAMY DOŚĆ!!!! Zrobimy WSZYSTKO co w naszej mocy, żeby odwrócić bieg historii i jestem przekonana, że już NIC NAS NIE ZATRZYMA!!!! 🔥🔥🔥⚡️⚡️⚡️ Można nas wkurzyć, ale nie uprzedmiotawiać i totalnie OLEWAĆ.

- napisała Joanna Koroniewska, która protestowała z Maciejem Dowborem i ich córką.

Córeczko! Jestem tu dla Ciebie ❤️

I dla Ciebie Siostro!I dla siebietez 😉

- tak swój udział w strajku skomentowała Anna Mucha.

W akcji blokady Warszawy wzięła natomiast udział Jessica Mercedes. Blogerka zamieściła na balkonie wymowny transparent i pojechała samochodem na akcję blokowania ulic.

Zobaczcie inne strajkujące gwiazdy!

NAJNOWSZE