Dorota Masłowska

i

Autor: WOJCIECH STROZYK/REPORTER / Screen/YouTube/SBMLabel Dorota Masłowska pierwszą artystką SBM A.

Dorota Masłowska dołączyła do SBM. Premierowy utwór mocno zawiódł fanów: "To tylko zły sen..."

2022-05-25 11:54

Założyciele wytwórni SBM otworzyli nowy label – SBM A. Solar już wcześniej zapowiadał, że pierwsza artystka, która dołącza do projektu, to postać wyjątkowa, wyróżniająca się oryginalną twórczością. Mowa o Dorocie Masłowskiej – znanej pisarce i wokalistce, która najnowszym utworem pt. „Motyle” wywołała wiele skrajnych opinii.

24 maja 2022 ukazał się premierowy utwór w ramach nowego projektu Solara i Białasa. Raperzy założyli nowy label o nazwie SBM A., który ma za zadanie sięgać po nowe, artystyczne brzmienia.

SBM A. Alternatywne, Artystyczne, Awangardowe, Angażujące… Zobaczymy, ramy nie są nam tutaj potrzebne. To label, który stworzyliśmy, aby dać ambitnym, szukającym nowych środków wyrazu twórcom, przestrzeń i swobodę artystyczną. Otworzyliśmy go „Motylami” DOROTY, artystki, która jest obecna w polskiej kulturze nie od dziś, a jej album ukaże się w SBM A jeszcze w tym roku – czytamy w statemencie, wydanym przed ukazaniem się singla Masłowskiej.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Lawenda w wersji grillowej robi furorę. La Kiełba rozbiło bank

Dorota Masłowska pierwszą artystką SBM A. Miażdżące opinie internautów

Na pierwszy ogień poszła Dorota Masłowska, ze swoim nowo powstałym utworem „Motyle”, który dostępny jest już na YouTube. Klip wyreżyserowała Aleksandra Terpińska – autorka kinowej adaptacji powieści Masłowskiej „Inni ludzie”. Za beat odpowiedzialny jest sam Solar, a w gościnnym udziale możemy zobaczyć Białasa.

SB Maffija gromadzi wokół siebie grono wiernych fanów, którzy na bieżąco śledzą poczynania wytwórni. Inaczej nie było i tym razem, a po premierze „Motyli” pojawiło się wiele skrajnych opinii na temat utworu.

Nie, to tylko zły sen, SBM nie wypuściło tego na kanał” – czytamy w komentarzach.

Jak słucham tej "piosenki" to już wiem po co youtube wyłączyło łapki w dół – napisał zawiedziony internauta.

Kontynuacja Mistera D., bardzo dobrego projektu notabene -docenił jeden z fanów.

Znana już jako Mister D. Efekt jaki miał być - jest, także brawo. Kocham to – dodał inny słuchacz.

Dorota Masłowska ma już na swoim koncie jeden krążek zatytułowany „Społeczeństwo jest niemiłe”, wydanego w 2014 roku. Artystka udzielała się również wokalnie w znanym łódzkim zespole Cool Kids Of Death. Artystka zawsze wyróżniała się oryginalnym stylem, więc każdy kto zna twórczość Masłowskiej z pewnością nie jest zaskoczony formą, liryką i wykonaniem nowego kawałka. Czekamy na więcej numerów SBM A. i trzymamy kciuki za kolejny sukces!

Sonda
Podoba Ci się utwór "Motyle" Doroty Masłowskiej?
Enso, syn Edyty Górniak, o tym jak stał się raperem i o porównaniach do Maty