Bambi

i

Autor: AKPA

królowa rapu

Bambi zrobiła coś, co nigdy nie zdarzyło się w polskim rapie. Raperka to oficjalny numer jeden!

2024-05-31 10:23

Bambi znajduje się w czołówce topowych artystów na platformie Spotify. Kobieta identyfikuje się i jest kojarzona jako raperka. Okazuje się, że jest bliska tego, żeby zrobić to w polskim rapie jako pierwsza w historii. Bambi zdeptała konkurencję, a na jej drodze stoi tylko Fryderyk Chopin.

Bambi została oficjalnie numerem jeden! Jej liczba wyświetleń wali na głowę resztę polskich raperów i artystów. To pierwszy taki wynik w historii hip-hopu. Chociaż przeżywa on teraz swoją złotą erę, nie ma już zbyt wiele wspólnego z tym undergroundowym i klasycznym rapem. Bambi chociaż dopiero rozwija swoją karierę, to już zapisała się w historii polskiego rapu na dobre. Wyniki słuchalności Spotify mówią same za siebie. Jedynym mocnym konkurentem raperki jest sam Fryderyk Chopin. Czy nie ma jednak rzeczy niemożliwych? Oto "królowa" polskiej sceny hip-hopowej w Polsce.

Margaret wymownie o Bambi. "Robi normalne piosenki"

Bambi numerem jeden w polskim rapie

Hip-Hop przeżywa aktualnie swego rodzaju renesans. Trasy i koncerty raperów wyprzedają się w mgnieniu oka. Statystyki również mówią same za siebie. Spotify Wrapped 2023 było zdominowane przez raperów. W pierwszej dziesiątce oprócz raperów, znalazła się wyłącznie sanah, Dawid Podsiadło i The Weeknd. Aktualnie na Spotify panuje wielkie poruszenie. Bambi "zdeptała" konkurencję i powoli wysuwa się na pierwsze miejsce, jeżeli chodzi o liczbę miesięcznych słuchaczy. Spośród polskich twórców ma przed sobą wyłącznie Fryderyka Chopina i producenta Kets4iema. A jak to wygląda w liczbach? Bambi ma na Spotify 2,8 miliona miesięcznych słuchaczy. Wszystko wskazuje na to, że wkrótce raperka przekroczy próg 3 milionów słuchaczy i tym samym uplasuje się na pierwszym miejscu rankingu. Co ciekawe, w 2023 roku raperka była zaraz za podium. Wystarczył jej rok, by zmieść konkurencję niemal w całości.

Bambi to tak naprawdę Michalina Włodarczyk, która identyfikuje się jako polska raperka i autorka tekstów. Urodziła się 28 października w 2003 roku w Poznaniu. Zaistniała w branży muzycznej jako uczestniczka "The Voice Kids". Wokalistka znalazła się w drużynie Tomsona i Barona, ale nie udało jej się dojść do odcinków na żywo. Michalina odpadła z programu, jeszcze na etapie bitew. Na swoim koncie ma współpracę z Young Leosią, White 2115, Jacusiem czy Łatwogang. W 2023 roku pojawił się na rynku jej pierwszy pełnoprawny utwór spod szyldu BE, zatytułowany "IRL". Do największych hitów Bambi należą: "Handpoke", "Bletki", "IRL", "Latawce" czy "BFF".

Bambi zaczynała w Voice Kids. TO ją podrywał syn Górniak!
Listen on Spreaker.