Alicja Bachleda-Curuś

i

Autor: AKPA

Alicja Bachleda-Curuś nie urodziła się w Polsce! O tym fakcie z jej życia wie niewiele osób

2023-03-25 18:05

Wiele osób, gdy słyszy Alicja Bachleda-Curuś, myśli o Zakopanem. Polska aktorka nie przyszła jednak na świat w górskiej miejscowości. Ba! Nie urodziła się nawet w Polsce. Mało kto wie o tym, że narodziny gwiazdy miały miejsce w... Meksyku.

Alicja Bachleda-Curuś - pochodzenie polskiej aktorki to spore zaskoczenie! Zapewne wielu z was, myśląc o utalentowanej gwieździe polskiego show-biznesu, od razu ma w głowie polskie góry. Oczywiście, Alicja Bachleda-Curuś jest związana z Zakopanem, jednak wbrew temu, co mogłoby się wydawać, artystka nie przyszła na świat w odwiedzanym przez miliony Polaków co sezon mieście. Odtwórczyni roli Zosi w ekranizacji Pana Tadeusza nie urodziła się nawet w Polsce. O tym fakcie z jej życia, mimo że nigdy tego nie ukrywała, wie z pewnością niewiele osób. Otóż Alicja Bachleda-Curuś narodziła się 12 maja 1983 roku w... Meksyku, a dokładniej w miejscowości Tampico. W dniu swoich 25. urodzin Bachleda-Curuś została ogłoszona honorowym obywatelem miasta. 

Zapomniana piosenka Bachledy-Curuś. Nagrała ją jeszcze jako nastolatka!

OSCARY 2023 to chyba jakiś żart! Co się wydarzyło na gali filmowej? | To Się Kręci #11

Alicja Bachleda-Curuś urodziła się w Meksyku!

To dopiero zaskoczenie! Alicja Bachleda-Curuś nie urodziła się w Polsce, a w Meksyku. Piosenkarka i aktorka wychowywała się przez kilka miesięcy w meksykańskiej miejscowości Tampico, gdzie pracował jej ojciec, Tadeusz Bachleda-Curuś.

Na komodzie w domu rodziców stały kolorowe figurki, na ścianach wisiały barwne obrazki. A tata uczył mnie meksykańskich piosenek i kolęd, które potem śpiewałam w czasie świąt Bożego Narodzenia. To były czasy – wspominała swoje dzieciństwo na łamach magazynu Świat&Ludzie.

W 2008 roku gwiazda odebrała klucze do miasta i urządziła sobie sentymentalną podróż. Wiedzieliście o tym?

Sonda
Czy cenisz Alicję Bachlede-Curuś jako aktorkę?