Alicja Bachleda-Curuś

i

Autor: AKPA

Zapomniana piosenka Bachledy-Curuś. Nagrała ją jeszcze jako nastolatka!

2023-03-18 14:21

Mało kto pamięta, że Alicja Bachleda-Curuś, oprócz znaczących ról w filmach i serialach, ma na swoim koncie również album muzyczny. Debiutancki longplay aktorki ukazał się w 2001 roku. Dwa lata wcześniej swoją premierę miał natomiast zapowiadający go singiel Marzyć chcę. Pamiętacie nakręcony do niego wideoklip?

Alicja Bachleda-Curuś zaczynała karierę jako dziecko, jednak prawdziwą popularność przyniosła jej dopiero rola Zosi w filmowej ekranizacji Pana Tadeusza z 1999 roku. Mało kto pamięta, że w podobnym czasie, co hitowa produkcja z jej udziałem, swoją premierę miał... debiutancki singiel nastoletniej wówczas Alicji Bachledy-Curuś zapowiadający jej pełnoprawny album muzyczny Klimat, który na rynku ukazał się dwa lata później, bo w 2001 roku. Szesnastoletnia aktorka za wszelką cenę chciała udowodnić, że jest wszechstronnie uzdolniona, a nagrany przez nią kawałek Marzyć chcę doczekał się nawet teledysku. Wydany pod szyldem wytwórni Universal Music Polska utwór nie okazał się co prawda wielkim hitem, jednak mógł liczyć na wsparcie funkcjonujących w tamtych czasach telewizji muzycznych.

Sanah otworzyła się na temat swoich lęków. Wyznała w kim znajduje oparcie

Pokazaliśmy Roksanie Węgiel jej stare nagrania. Reakcja? Bezcenna!

Alicja Bachleda-Curuś - teledysk

Alicja Bachleda-Curuś jest związana ze sztuką od najmłodszych lat. Jeszcze jako mała dziewczynka brała udział w licznych konkursach wokalnych nie tylko w Polsce, ale i za granicą. W 1999 roku swoją premierę miał jej debiutancki singiel Marzyć chcę, który znalazł się później na wydanym w 2001 roku albumie Klimat. Płyty, ku zaskoczeniu, można posłuchać w serwisach cyfrowych. Wiedzieliście, że Alicja Bachleda-Curuś to nie tylko aktorka, ale i piosenkarka?

Sonda
Czy cenisz Alicję Bachlede-Curuś jako aktorkę?