po latach

Absolutna legenda piłki nożnej. Tak przez lata zmieniał się Wojciech Szczęsny

2024-04-17 10:26

Wojciech Szczęsny to niepodważalna legenda, polskiej piłki nożnej. Bramkarz ratował sytuację, która miała miejsce na boisku - nie raz, ani nie dwa. Od 2009 roku występuje jako reprezentant Polski. Co o nim wiemy i jak zmieniał się przez lata?

Wojciech Szczęsny - Wiek i wzrost

Wojciech Szczęsny urodził się 18 kwietnia w 1990 roku w Warszawie. Wojciech może pochwalić się sporym wzrostem. Bramkarz mierzy aż 195 centymetrów.

Wojciech Szczęsny - Drużyny

Od 2009 roku występuję jako reprezentant Polski. Na co dzień występuje również w klubie Juventus F.C..

Wojciech Szczęsny - Żona i dzieci

Wojciech jest związany z Mariną Łuczenko-Szczęsną od 2016 roku. Para doczekała się syna. Liam urodził się w 2018 roku. Aktualnie spodziewają się drugiego dziecka.

Wojciech Szczęsny - Zarobki

Zarobki Szczęsnego, szacowane na 2012 rok wyniosły 2,6 miliona GBP.

Tak mieszkają Marina Łuczenko i Wojciech Szczęsny. Luksusowa willa robi wrażenie

Wojciech Szczęsny - Rodzice

Wojciech Tomasz Szczęsny jest synem Macieja Szczęsnego, który również był bramkarzem polskiej reprezentacji. Jego mama ma na imię Alicja. Szczęsny ma również brata - Jana, który urodził się w 1987 roku. W tym samym roku zmarła jego siostra - Natalia. Natalia zmarła w wyniku wypadku na placu zabaw.

Wojciech Szczęsny - Instagram

Wojciech Szczęsny chętnie dzieli się swoim życiem zawodowym na Instagramie. Jego profil śledzi niemal 4 miliony osób.

Wojciech Szczęsny - Operacja

Wojciech Szczęsny doznał kontuzji podczas jednego z meczów w 2024 roku. Pod koniec meczy Juventus FC z Torino FC doszło do sytuacji, w której Szczęsny został uderzony w twarz. W wyniku uderzenia doznał poważnej kontuzji nosa. Okazało się, że ma pękniętą kość nosową i wymaga operacji chirurgicznej. Bramkarz jest już po operacji. Razem z żoną i synem udali się na zasłużony odpoczynek.

Marina w ciąży! Wojciech Szczęsny ponownie zostanie ojcem