Wspaniałe Stulecie

i

Autor: Materiały TVP Wspaniałe stulecie - streszczenie odcinków

STRESZCZENIE

"Wspaniałe Stulecie". Co wydarzy się w serialu 24-26 maja 2023?

2023-05-24 11:21

Wspaniałe stulecie 265, 266, 267 - streszczenie odcinków. Mustafa ratuje swojego syna od śmierci, a Sulejman zmienia się i oddala od wszystkich, nawet od Hürrem. Co jeszcze wydarzy się w serialu między 24 a 26 maja 2023? Sprawdźcie już teraz na naszej stronie!

Wspaniałe stulecie to ciągle jedna z najchętniej oglądanych produkcji w ramówce Telewizji Polskiej. Poniższe streszczenie obejmuje epizody o numerach 265, 266 i 267, które zostaną wyemitowane 24-26 maja 2023 roku na kanale TVP1. Tym razem wydarzy się o wiele więcej, niż się wcześniej spodziewano. Nie zabraknie również licznych niespodzianek!

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Matylda - nadchodzi nowy serial kostiumowy od TVP. Kiedy premiera i ile odcinków liczy?

Szybcy i Wściekli - 10 ciekawostek, których możesz jeszcze nie znać | To Się Kręci #15

Wspaniałe stulecie, odcinek 265 - streszczenie

Kara Ahmed Pasza stara się zdobyć serce swojej przyszłej małżonki sułtanki Fatmy. Także dzięki niemu sułtan dowiaduje się o istnieniu grupy wspierającej księcia Mustafę pod wodzą Piri Reisa. Plan Rüstema i Hürrem odnosi sukces. Szach Persji Tahmasb odpowiada na sfabrykowany przez Rüstema list, który rzekomo napisał książę Mustafa. Niczego nieświadomy książę wyjeżdża wraz ze swoim synem Mehmetem na polowanie.

Wspaniałe stulecie, odcinek 266 - streszczenie

Dochodzi do zaćmienia słońca. Mustafa ratuje swojego syna od śmierci. W Manisie trwają przygotowania do uroczystości obrzezania księcia Mehmeta. Niespodziewanie na czas wyprawy wojennej sułtan mianuje swoim namiestnikiem księcia Bajazyda. Sulejman prosi o radę Ebussuuda efendiego w sprawie księcia Mustafy, który - jak sądzi - dopuścił się zdrady. Sędzia sugeruje, że jedynym słusznym rozwiązaniem jest skazanie syna na śmierć. Mustafa zostaje wezwany przez ojca do koszar w Konyi.

Wspaniałe stulecie, odcinek 267 - streszczenie

Bajazyd i Dżihangir próbują przekonać sułtana, że Mustafa jest niewinny. Sulejman zmienia się i oddala od wszystkich, nawet od Hürrem. Jastrząb przyjeżdża do koszar w Konyi przed księciem Mustafą i przygotowuje bunt janczarów. Rüstem Pasza stara się zapobiec przewrotowi. Mahidevran ofiarowuje Mustafie amulet, który ma go chronić przed śmiercią. Sulejman wyrusza do Konyi na spotkanie z najstarszym synem.