Wspaniałe stulecie

i

Autor: Materiały TVP Wspaniałe stulecie - streszczenie odcinków

STRESZCZENIE

"Wspaniałe Stulecie". Co wydarzy się w serialu 22-26 maja 2023?

2023-05-19 14:14

Wspaniałe stulecie 263, 264, 265, 266, 267 - streszczenie odcinków na cały tydzień. Sułtan własnoręcznie wymierzy karę komendantowi janczarów, a Hürrem wraz z Rustemem knują kolejną intrygę przeciwko księciu Mustafie. Co jeszcze wydarzy się w serialu między 22 a 26 maja 2023? Sprawdźcie już teraz!

Wspaniałe stulecie to ciągle jedna z najchętniej oglądanych produkcji w ramówce Telewizji Polskiej. Poniższe streszczenie obejmuje epizody o numerach 263, 264, 265, 266, 267, które zostaną wyemitowane 22-26 maja 2023 roku na kanale TVP1. Tym razem wydarzy się o wiele więcej, niż się wcześniej spodziewano. Nie zabraknie również licznych niespodzianek!

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Maciej Musiałowski polskim księciem? Aktor kupił zabytkowy pałac!

Eska Daje Szkołę - Król Karol

Wspaniałe stulecie, odcinek 263 - streszczenie

Sułtan dowiaduje się o wydarzeniach, które miały miejsce podczas jego choroby. Rüstem pasza przekonuje się, że gubernator Hercegowiny to jego rodzony brat. Sułtan własnoręcznie wymierza karę komendantowi janczarów, którzy podczas jego choroby zbuntowali się przeciwko księciu Selimowi. Mijają lata, rodzą się kolejni książęta. Nadchodzi rok 1553. Hürrem wraz z Rustemem knują kolejną intrygę przeciwko księciu Mustafie. Niespodziewanie z pomocą przychodzi im Mihrimah.

Wspaniałe stulecie, odcinek 264 - streszczenie

Mihrimah kradnie pieczęć Mustafy. Rüstem stempluje nią list, który pisze do perskiego szacha, podając się za księcia. Pałacowy astrolog i sułtanka Nurbanu odkrywają, że ma dojść do zaćmienia słońca, co zwiastuje przełomowy okres w historii. Podburzony przez Rustema sułtan ogłasza wyprawę przeciwko Persji. Sułtanka Fatma ma zostać wydana za Kara Ahmeda Paszę, któremu sułtan każe sprawdzić, czy rzeczywiście wpływowi obywatele imperium sekretnie wspierają Mustafę w drodze do władzy.

Wspaniałe stulecie, odcinek 265 - streszczenie

Kara Ahmed Pasza stara się zdobyć serce swojej przyszłej małżonki sułtanki Fatmy. Także dzięki niemu sułtan dowiaduje się o istnieniu grupy wspierającej księcia Mustafę pod wodzą Piri Reisa. Plan Rüstema i Hürrem odnosi sukces. Szach Persji Tahmasb odpowiada na sfabrykowany przez Rüstema list, który rzekomo napisał książę Mustafa. Niczego nieświadomy książę wyjeżdża wraz ze swoim synem Mehmetem na polowanie.

Wspaniałe stulecie, odcinek 266 - streszczenie

Dochodzi do zaćmienia słońca. Mustafa ratuje swojego syna od śmierci. W Manisie trwają przygotowania do uroczystości obrzezania księcia Mehmeta. Niespodziewanie na czas wyprawy wojennej sułtan mianuje swoim namiestnikiem księcia Bajazyda. Sulejman prosi o radę Ebussuuda efendiego w sprawie księcia Mustafy, który - jak sądzi - dopuścił się zdrady. Sędzia sugeruje, że jedynym słusznym rozwiązaniem jest skazanie syna na śmierć. Mustafa zostaje wezwany przez ojca do koszar w Konyi.

Wspaniałe stulecie, odcinek 267 - streszczenie

Bajazyd i Dżihangir próbują przekonać sułtana, że Mustafa jest niewinny. Sulejman zmienia się i oddala od wszystkich, nawet od Hürrem. Jastrząb przyjeżdża do koszar w Konyi przed księciem Mustafą i przygotowuje bunt janczarów. Rüstem Pasza stara się zapobiec przewrotowi. Mahidevran ofiarowuje Mustafie amulet, który ma go chronić przed śmiercią. Sulejman wyrusza do Konyi na spotkanie z najstarszym synem.