Wspaniałe stulecie

i

Autor: Materiały TVP

Wspaniałe stulecie 9-13 stycznia 2023. Streszczenie odcinków na cały tydzień

2023-01-09 9:57

Wspaniałe stulecie - streszczenie odcinków 175, 176, 177, 178, 179 tureckiej telenoweli. Nowe odcinki można oglądać od poniedziałku do piątku na TVP1. A już teraz sprawdź, jak potoczą się dalsze losy bohaterów. Zobaczymy jak Fahriye próbuje zabić Hürrem w łaźni, a zamroczona sułtanka nie wie, kto ją zaatakował.

Wspaniałe stulecie to serial cieszący się niesamowitą popularnością nie tylko w Turcji, ale także poza jego granicami. Produkcja zagościła już w około 50 krajach na całym świecie. Historia najdłużej panującego władcy Imperium Osmańskiego, sułtana Sulejmana Wielkiego i jego ukochanej Roksolany elektryzuje wielu widzów, którzy interesują się historią, a także uwielbiają śledzić zawiłe losy szalenie ciekawych bohaterów.

Wspaniałe stulecie - kiedy i gdzie oglądać?

Widzowie Wspaniałego stulecia mogą oglądać serial od poniedziałku do piątku o godz. 14:00 na TVP1. A już w dniach 9-13 stycznia 2023 zobaczymy odcinki 175, 176, 177, 178, 179. Wszystkie poprzednie epizody dostępne są na stronie VOD.TVP.PL. 

STRESZCZENIA najnowszych odcinków dostępne są poniżej!

Wspaniałe stulecie - streszczenie odcinka 175 - poniedziałek 9 stycznia 2023

Hatice nie może pogodzić się z tym, że Hürrem organizuje w haremie zabawę podczas żałoby po Ibrahimie. Postanawia donieść o tym sułtanowi. Mihrimah ukradkiem spotyka się z poetą Yahyą. Sułtanka Szach każe śledzić Nigar i w ten sposób poznaje miejsce ukrycia grobu Ibrahima paszy. Książę Mehmet jest rozczarowany wieścią, że sułtan zrezygnował z wysłania go do jednej z prowincji.

Wspaniałe stulecie - streszczenie odcinka 176 - wtorek 10 stycznia 2023

Nigar donosi Hürrem, że Rüstem pasza przeszedł na stronę sułtanki Szach. Nigar ma nadzieję, że sułtanka pomoże jej odnaleźć córkę. Do Konstantynopola przyjeżdża Bali bej dziecięca miłość sułtanki Mihrimah. Odżywają sentymenty. Fahriye próbuje zabić Hürrem w łaźni. Zamroczona sułtanka nie wie, kto ją zaatakował. Jest przekonana, że to właśnie Fahriye zawdzięcza życie.

Wspaniałe stulecie - streszczenie odcinka 177 - środa 11 stycznia 2023

Sułtanka Szach dowiaduje się o próbie zabicia Hürrem. Sułtan osobiście prowadzi śledztwo w sprawie zamachu na swoją ukochaną. Tymczasem Hürrem przyjmuje Fahriye na służbę. Watykan coraz bardziej obawia się ataku Turków na Europę. Do Konstantynopola trafia zamachowiec, który ma zabić sułtana. Sulejman, domyślając się, że za atakiem na Hürrem stoi jego siostra, każe odesłać ją wraz z dziećmi do Manisy.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Wspaniałe stulecie - kiedy koniec serialu? Kiedy ostatni odcinek i co się wydarzy?

Wspaniałe stulecie - streszczenie odcinka 178 - czwartek 12 stycznia 2023

Na targu dochodzi do nieudanego zamachu na sułtana. Sułtanka Szach przeprowadza się do pałacu swojej siostry, która razem z dziećmi musiała wyjechać do Manisy. Sułtan wyrusza na wojnę. Zgodnie z jego decyzją najstarszy z książąt Mustafa, nie bierze udziału w wyprawie. Ojciec nie przydziela mu również żadnego stanowiska w stolicy.

Wspaniałe stulecie - streszczenie odcinka 179 - piątek 13 stycznia 2023

Przerażona Hürrem dowiaduje się, że sułtan został ranny w zasadzce, a książę Mustafa wraz z armią wyruszył na stolicę. Sułtanka Szach chce zabrać Hürrem dzieci, aby chronić je przed śmiercią z ręki brata. Nigar sugeruje, aby Hürrem uprzedziła Mustafę i intronizowała swojego najmłodszego syna Bajazyda, który pozostał w pałacu. Wkrótce przychodzą wieści od sułtana.

Jak dobrze znasz tureckie seriale?

Pytanie 1 z 10
Który turecki serial jako pierwszy był emitowany w Polsce?
DOM Z PAPIERU ZA KULISAMI, KOREAŃSKIE MASKI I SERIAL O BERLINIE | To Się Kręci #9