Prawdziwa miłość

i

Autor: Televisa Internacional Meksykańska telenowela Prawdziwa miłość.

Telenowele kostiumowe, które lata temu podbiły Polskę. Pamiętacie je?

2022-06-21 15:14

Telenowele od wielu lat cieszą się w Polsce dużą popularnością. Melodramatyczne historie z krajów latynoskich to ulubiona rozrywka wielu widzów. Polacy często doceniali też seriale kostiumowe, czyli te, których akcja osadzona jest w dawnych epokach. Przypominamy najpopularniejsze tytuły tego gatunku.

Telenowele to seriale, które mają wielu fanów w Polsce. Widzowie od dekad kochają romantyczne historie pełne intryg, dramatów, tragedii i emocji. Dodatkiem są ładne lokalizacje, przystojni aktorzy i piękne aktorki oraz spektakularne stroje. Ten ostatni szczegół dostrzegany jest głównie w telenowelach kostiumowych, czyli tych, których akcja dzieje się w poprzednich wiekach. Scenariusz wymaga wyjątkowych charakteryzacji. Przypominamy najpopularniejsze telenowele kostiumowe, które mogliśmy oglądać w Polsce.

ZOBACZ TAKŻE: Piosenki z kultowych telenowel. Te utwory słyszeliście w czołówkach latynoskich i tureckich seriali

Prawdziwa miłość

Prawdziwa miłość to meksykańska telenowela z 2004 roku. W rolach głównych wystąpili Adela Noriega i Fernando Colunga. Opowiadała o losach Matilde, która zmuszona przez matkę porzuciła swojego ukochanego, aby wyjść za młodego dziedzica fortuny, który miał uratować ich od bankructwa. Z czasem naprawdę się w nim zakochała i stała się obiektem sporu dwóch mężczyzn.

DOM Z PAPIERU ZA KULISAMI, KOREAŃSKIE MASKI I SERIAL O BERLINIE | To Się Kręci #9

Luz Maria

Luz Maria to jedna z najpopularniejszych telenowel w historii polskiej telewizji. Główne role zagrali Angie Cepeda i Christian Meier. Główna bohaterka to biedna i skromna dziewczyna, która zaczyna pracę w domu bogatej rodziny. Tam poznaje Gustavo, młodego dziedzica fortuny, w którym wkrótce zakochuje się ze wzajemnością. Na przeszkodzie do ich szczęścia stoi różnica klasowa oraz Angelica, udająca niepełnosprawność żona Gustavo.

Niewolnica Izaura

To kolejny klasyk wśród telenowel. Grana przez Lucélię Santos Izaura to młoda niewolnica, która spośród innych zniewolonych wyróżnia się białym kolorem skóry. Pracuje na plantacji bawełny i zaprzyjaźnia się z bogaczką Ester. Życie Izaury zmienia się, kiedy ze studiów wraca jej syn.

Zorro

Telenowelowa wersja Zorro również miała w Polsce wielu fanów. W głównych rolach wystąpili znany z Luz Marii Christian Meier oraz Marlene Favela. Młoda Esmeralda, córka gubernatora, zakochuje się w zamaskowanym mężczyźnie, który przez jednych uważany jest za zbrodniarza, a przez innych za bohatera.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE