FILMY GROZY

Sydney Sweeney została zakonnicą. "Niepokalana" namiesza w polskich kinach?

2024-04-23 18:45

Sydney Sweeney z kolejną rolą, obok której nie można przejść obojętnie. Szczególnie fani mocnych wrażeń powinni zwrócić uwagę na najnowszy film "Niepokalana", który już od 26 kwietnia nawiedzi polskie kina. To trzymający w napięciu horror o cudzie, który przeradza się w koszmar. Czego spodziewać się po nowej produkcji i kto jeszcze pojawia się na ekranie?

"Niepokalana" to trzymający w napięciu film grozy. W młodą zakonnicę, która jest główną bohaterką produkcji, wciela się dwukrotnie nominowana do Emmy Sydney Sweeney, czyli gwiazda filmu "To nie tylko Ty" oraz seriali "Reality", "Euforia" i "Biały Lotos". W nowym filmie dzieją się historie wykraczające poza zdrowy rozsądek i ujawniające nieznaną naturę zła. Główna bohaterka będzie musiała sobie odpowiedzieć na kluczowe pytanie: czy została wybrana przez Boga czy przez Szatana?

Aktorzy, którzy popełnili ciężkie przestępstwa i trafili za kratki | To Się Kręci #27

O czym jest "Niepokalana"? Opis fabuły

W "Niepokalanej" młoda i pełna wiary zakonnica Cecilia trafia do włoskiego klasztoru, położonego w malowniczej okolicy. Miejsce jest wręcz niepokojąco piękne, a księża i zakonnice nienaturalnie życzliwi. Cecilia od początku ma poczucie, że nie znalazła się tu przypadkiem, i że prawdziwa natura tego miejsca jest pilnie strzeżonym sekretem. Gdy odkrywa, że jest w ciąży, a lekarz potwierdza niepokalane poczęcie, w klasztorze zaczyna się mówić o cudzie.

Kobieta ma wrażenie, że jej ciąża dla niektórych księży nie jest zaskoczeniem, a strach, który dostrzega w oczach innych zakonnic, każe jej sądzić, że z tym miejscem wiąże się przerażająca tajemnica. Dziwne obrzędy odprawiane w klasztorze, ciągła kontrola pod pozorem troski, tajemnicze zniknięcia młodych zakonnic i nieustające poczucie czyjejś obecności uświadamiają Cecilii, że została wybrana do wypełnienia misji, która może doprowadzić ją do zguby.

"Niepokalana" - obsada, data premiery

Horror wyreżyserował Michael Mohan ("Kiedy nikt nie patrzy", "Dobra partia"), a autorem scenariusza jest Andrew Lobel. Oprócz Sydney Sweeney w "Niepokalanej" zobaczymy, m.in. Alvaro Morte ("Dom z papieru"), Simona Tabasco ("Biały Lotos") i Bernadetta Porcaroli ("Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie', "Amanda"). Dystrybucją w Polsce zajmuje się Monolith Films. Premiera filmu w kinach już 26 kwietnia 2024 r.